Leblebi Diyeti İle Hızlı Zayıflama

Paylaş
 

Leblebi Diyeti Veya Leblebi Su Diyeti Nedir?

Leblebi diyeti veya diğer ismiyle de bilinen leblebi detoksu uzun süren bir diyet proğramı değildir. Detoks amaçlı olan kısa süreli bir uygulamadır. Leblebi diyetine başlamadan önce sağlık sorununuz olmadığına lütfen emin olunuz. Bağırsak veya sindirim sisteminizle ilgili bir sorununuz varsa leblebi diyetine başlamadan önce bir doktora başvurmanız uygun olacaktır.

leblebi

Leblebi Diyeti Tam Olarak Nedir? Leblebi Diyeti İle Hızlı Zayıflama nasıl olur ?

Bu sorunun cevabı esasında çok basit. Leblebi su diyeti kısa zamanda toksinleri vücuttan atan, vücuda yağ yaktırmayı sağlayan kolay bir detoks işlemidir. Leblebi diyeti yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konu açlığa dayanma iradenizdir.

Leblebi Diyeti Nasıl Yapılır?

Malzemeler:

Leblebi

Organik limon ( 5 tane )

Leblebi Diyetinin Yapılışı
5 adet limonu 2.500 ml (2,5 litre) hazır suyunu içerisine sıkınız. Kesinlikle musluk suyu kullanmayınız. Kullandığınız suyun PH değerinin yüksek olması daha uygun olacaktır. Şeker veya tuz kesinlikle eklemeyiniz. Hazırladığınız karışımı günün istediğiniz saatinde içebilirsiniz.

3 gün süresince sabah, öğle ve akşam olacak şekilde 1 bardak leblebi yiyiniz ve limonlu su haricinde herhangi bir besin tüketmeyiniz.

4.günün ardından normal olarak beslenmeye devam edebilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz leblebi diyetini uyguladıktan sonra bir hafta süresince yoğurt limon kürü uygulamanızdır. Limon Su Diyetinin asıl amacı limonun antioksidan özelliğinden faydalanarak vücudun yağ yakmasını sağlamak ve zararlı toksinleri vücuttan atmaktır. Leblebi ise bu süre zarfında sizi tok tutmaya yarayacaktır. Leblebi zararlı kolesterolü düzene koyar ve bünyesinde bol miktarda demir ve mineral barındırır. Bu özelliklerinden dolayı leblebi detoksun en önemli etken maddesidir.

Leblebi diyetinin yerine alternatifi olarak beyaz leblebi diyetini de uygulayabilirsiniz. Yukarıda yazdığımız uygulamalardaki leblebi yerine beyaz leblebi kullanarak aynı yararı sağlamanız mümkündür. Eğer leblebi su diyeti bünyenize ağır gelecek ve uygulayamayacaksanız yemeklerden önce bir iki avuç leblebi tüketerek kendinizi daha uzun süre tok tutabilirsiniz. Her diyet uygulamasında olduğu gibi bu diyette de iki tane ön şartımız mevcut;

Birincisi olarak mutlaka hareket miktarınızı arttırın; yürüyüş yapın ve yürüyüş zamanlarınızı uzatın buna imkanınız yok ise; ev işlerinize ağırlık verin, ev içerisinde rahatça yapabileceğiniz dans gibi aktivitelerde bulunun. Günde 30 dakika fazladan hareket etmelisiniz.

İkinci olarak, bütün diyetlerin ana felsefesi diyeti yapan insanı zararlı gıdalardan uzak tutmaktır. Leblebi su diyeti yaparken; işlenmiş un, şeker, kızartma, koldan uzak durmalı, beyaz ekmeği hiç tüketmemeli ve esmer ekmeği veya tahıl ürünlerini çok az tüketmelisiniz. Bol miktarda; bakliyat, sebze, balık, doğal yumurta, doğal yoğurt yiyin ve az miktarda kırmızı et kesinlikle yiyiniz.

Leblebi’nin Besin Değerleri
(100 gram leblebi baz alınmıştır.)

Karbonhidrat (g) =38

Protein (g)= 20

Yağ (g)= 3

Lif (g)= 21

Kolesterol (mg)= 0

Sodyum (mg)= 125

Potasyum (mg)= 4050

Kalsiyum= 620

Vitamin A= 150

Vitamin C= 20

Demir= 35

Uyarı: Bu yazı bilgilendirme amacı taşıyıp, hamile bayanlar, emzirme dönemindeki bayanlar, herhangi bir rahatsızlığı bulunanlar için Leblebi Su diyeyi tavsiye edilmez. Doktor tavsiyesi ile deneyebilirsiniz. (kaynak: www.kadinkahvesi.com)

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar