Enerji tasarruflu ampul zararları

Enerji tasarruflu ampul zararları
Paylaş
 

Enerji tasarruflu ampul zararları : Enerji Tasarruflu Ampüller Beyin, Sinir Sistemi, Karaciğer, Böbrekler ve Kalp için zehirdir! En  önemlisi kansere neden olabilir!

Tasarruflu ampuller civa içerirCiva, çocuklar ve hamile kadınlar için özellikle zehirli olan bir maddedir. Civa beyin, sinir sistemi, karaciğer ve böbreklere zarar veren bir zehirdir..
Birçoğumuz enerji tasarrufu sağlamayı hedefliyor ve eski standart ampullerin yerini enerji tasarrufu sağlayan yeni ekolojik lambalar alıyor.

Bununla birlikte, yeni nesil enerji tasarruflu ampuller çok toksiktir ve Çevre Koruma Ajansı Amerika Birleşik Devletleri, ampulün kırılması ve toksik gazı serbest bırakması durumunda uygulanan olağanüstü bir protokol başlatmıştır.

Enerji tasarruflu ampuller aşağıdakilere sebep olabilir:

  • Baş dönmesi
  • Baş ağrısı
  • Migren
  • Nöbetler
  • Yorgunluk
  • Konsantre olmama
  • Sinirlilik

Uzmanlar tarafından  yapılan yeni araştırma, bu ampullerin kansere neden olabilecek toksik kanserojenler içerdiğini gösteriyor. Alttaki videomuzu izleyin.

Tasarruflu ampulleri, tavanı yüksek odalarda tercih edin

“Enerji tasarrufunu kabul ediyoruz ama ampullerin bazı kullanım şartları olmalı.” diyen Prof. Dr. Çerezci, evin her odasında tasarruflu ampullerin kullanılmaması gerektiğini söylüyor. Çerezci’ye göre banyo, koridor gibi evde en az zaman geçirilen yerlerde bu tür ampuller tercih edilebilir. Ancak tavanı yüksek veya ampulün başımızdan 50-60 cm yukarıda kalacak şekilde olması şartıyla. Zira ışığın mesafeye bağlı olarak elektromanyetik etkisi de azalıyor. Kişiye ne kadar uzaksa tesirini de o derece kaybediyor.

Kanser Değil Gereksiz Kemoterapi Öldürüyor

Kırılan ampule elle dokunmayın

Tasarruflu ampullerin içinde aynı zamanda 5 miligram civarında cıva bulunuyor. Havaya karışan civanın solunması çok tehlikeli. Cıva bağışıklık sistemini etkilediği gibi beyin ve sinir sistemini de olumsuz etkiliyor. Kırıldığında çıplak elle dokunmadan parçaları yapışkan bir bezle dikkatlice toplamak gerekiyor. Bu parçalar ve arızalı tasarruflu ampuller, evdeki çöp kovalarına da atılmamalı. Piller gibi çevre kirleticisi olmaları nedeniyle ayrı toplanmalı. Oda da cıvanın yayılmasına karşı iyice havalandırılmalı.

Kanser Hücrelerini 42 Günde Öldüren Reçete

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar