Galatasaray Fenerbahçe derbisi ertelendi mi?

Paylaş
 

Galatasaray Fenerbahçe derbisi ertelendi mi? Galatasaray Fenerbahçe derbisine dakikalar kala gelen ihbarlar üzerine önce maçı seyircisiz izlenme kararı alındı. Aradan yarım saat geçmeden ise yetkililer maçı komple ertelediklerini açıkladı.

İki kulübün de yetkililerinin de anlayışlı olması ve tansiyonu germemesi yönünde açıklamalar yapması bekleniyor.

Gelen ihbarın maçı erteleyecek büyüklükte bir tehdit alındığı oldukça belli olan durumu taraftarların ve futbolcuların güvenliği için alındığı göz önüne alınınca kararın oldukça doğru olduğu ortak karar.

Bu derbiden sonra Milli maç arasına girilecekken bu maçın oynanmamı hem piskolojik olarak futbolcuları etkilemişken hem de taraftarların derbi havasına giremediği düşünüldüğünde bütün yorumcular kararı olumlu karşıladı.

Bilindiği gibi Ankara saldırısında babasını kaybetmişti bugün ilk 11 de bulunan Umut Bulut.

Federasyon resmi internet sitesinden şu bildiriyi yayınladı.

Galatasaray-Fenerbahçe müsabakası ileri bir tarihe ertelendi

Bu akşam oynanması planlanan Galatasaray-Fenerbahçe müsabakası, İstanbul Valiliği’nin aldığı karar doğrultusunda kulüplerimizle de görüşülerek ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Galatasaray-Fenerbahçe karşılaşmasının tarihi önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşılacaktır.

—-

Spor Toto Süper Lig’de 26. haftasında oynanacak Galatasaray – Fenerbahçe derbisine saatler kala önce maçın seyircisiz oynanaca bilgisi geldi.

Stada alınan seyircilere stadın boşaltılması yönünde anonslar yapılırken ikinci bir kararla derbinin ertelendiği öğrenildi. Erteleme kararının İçişleri Bakanlığı tarafından alındığı bildirildi.

———

Yıldırım Demirörenin açıklaması:

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören “Galatasaray – Fenerbahçe derbisi ertelenecek mi?” sorusuna yanıt verdi: Derbi pazar günü açıklanan saatinde oynanacaktır Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören , Pazar günkü derbinin nevruz bayramı nedeniyle Pazartesiye kaydırma söylentilerine açıklık getirdi.

Bu akşam oynanması beklenen Galatasaray Fenerbahçe maçı güvenlik nedeniyle ertelendi.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar