Bacak krampları için 4 harika çözüm

Bacak krampları için 4 harika çözüm
Paylaş
 

Bacak krampları için 4 harika çözüm : Hepimiz hayatımızın bir noktasında bacak kaslarında seğirme ve karıncalanma yaşadık. Bacaklardaki bu hoş olmayan hislere bacak krampları denir. Bunlara kasların istemsiz kasılması neden olur ve kasların seğirmesi ve karıncalanması, ardından ani veya ani bir ağrı gibi uyarı sinyalleri eşlik eder. Bacak krampları, genellikle sporcular ve yaşlı insanlarda görülür ama herkes bunu yaşayabilir.
Bu durumda en korkunç şey, güçlü kas kramplarının ağrıya ve şişmeye neden olabileceği ve bir kişinin iyileşmesi için masaj ve dinlenmeye ihtiyaç duyacağıdır. Kasılma sırasında kasların sertleşmesini de yaşayabilirsiniz. Bu anda, keskin bir şekilde şiddetli bir acı çekeceksiniz ve bir süre için bacaklarınızı bir inç bile hareket ettiremeyeceksiniz. Sadece hafif bir masajdan sonra hareket edebilirsiniz.
Aktif bir yaşamınız varsa, bacakları düzenli olarak çalıştıran fiziksel egzersizler yaparsanız, muhtemelen bacak kramplarından muzdarip olursunuz. Bu durumda, her zaman elinizin altında ağrıdan en kısa sürede kurtulmanıza yardımcı olacak bir çare olması gerekir. Bu nedenle Bacak krampları için 4 harika çözüm listesini hazırladık.

Bacak krampları için Zencefil çayı

Zencefil: 1 yemek kaşığı (taze rendelenmiş)
Su: 2 bardak
Limon: yarım taze limon
Bal: 1 çay kaşığı
Diğer malzemeler: Ekinezya tentürü, nane yaprağı, papatya çiçeği, tarçın çubuğu, acı biber.
İlk olarak, zencefili soymanız ve bir soyucu veya rende ile rendelemeniz gerekir. Sonra diğer malzemeleri ekleyin ve rendelenmiş zencefili infüze edin. Bir tencerede suyu kaynatın, tavaya zencefil ekleyin ve ocağın altını kapatın. Kapak açıkken 10 dakika bekletin. Süzün ve limon suyu ve bal ekleyin. İyice karıştırın ve çayı için! Zencefilli Su ile Romatizma ve Artrit Tedavisi haberi ilginizi çekerse okumak için tıklayın

Bacak krampları için elma sirkesi

Elma sirkesi: 1 yemek kaşığı
Sıcak su: 1 bardak
Elma sirkesini ılık suyla karıştırın. Kas kramplarını önlemek için bu toniği her gün tüketmeniz gerekir. Ayrıca içeceğe bal ekleyebilir ve yatmadan önce gece veya yarım saat önce alabilirsiniz. Yemekten önce 1 kaşık elma sirkesi içmenin faydası için tıklayın

Bacak krampları için sarı hardal

Sarı hardal, asetilkolin üretimini destekleyen asetik asit içerir. Bu, bacak kaslarının sorunsuz çalışmasını sağlayan bir nörotransmitterdir .

Yani, bir çay kaşığı sarı hardal, ardından bir bardak ılık süt içmek bacak kramplarını önlemeye yardımcı olur.

Bacak krampları için soğuk kompres

Gerçek şu ki, soğuk kompres ağrınızı uyuşturur ve kaslarınızın gevşemesine izin vererek iltihabı azaltır.
Buz küplerini ince bir havluya sarmanız gerekir. Onları etkilenen kas üzerine yerleştirin ve 15 dakika boyunca saklayın.
İlk ve ikinci gün boyunca, her 2 saatte bir tekrarlayın. Alternatif olarak, kaslarınızı gevşetmek için soğuk bir duş alabilirsiniz.

Enseye Buz Koyunca Bakın Neler Oluyor haberi için tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar