Sinüzit tedavisinde himalaya tuzunun faydası nedir

Sinüzit tedavisinde himalaya tuzunun faydası nedir
Paylaş
 

Sinüzit tedavisinde kaya tuzunun faydası nedir :  Sinüzit, diğer adıyla rinosinüzit, vücudun enfeksiyona karşı reaksiyonu sonucunda sinüs duvarlarındaki dokuların şişmesi ve sinüslerle burun boşluğu arasındaki geçişin bozulması sonucu ortaya çıkmaktadır. Her 8 yetişkinden 1’inde yılda bir kez tekrarlamakta ve genellikle sinüslerin bakteriler veya virüsler tarafından enfeksiyonu sonucu oluşmaktadır. İnsanı uykularından edecek kadar ağır baş ağrılarına neden olan sinüzitten kurtulmanın doğal yolu kaya tuzu tedavisidir.

YAYGIN ŞİKAYET: BAŞ AĞRISI

Baş ağrısı günümüzün yoğun yaşamında insanların en fazla şikayet ettiği problemlerin başında gelirken, sinüzite bağlı baş ağrısı ise çok yaygın durumda. Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre Türkiye’de her 100 insandan 5’i sinüzit ile mücadele etmektedir. Erkeklerde kadınlara göre daha fazla sinüzit görülmektedir.

ETKİSİNİ 2 HAFTA İÇİNDE GÖRÜRSÜNÜZ

Sinüzit baş ağrılarının dayanılmaz olabileceği bir hastalıktır. Bu baş ağrısı kişinin günlük hayatında stresli olmasına neden olur ve bedensel dengesizlikler yaratır. Lakin bu hastalığın da geçmesi için doğanın bize verdiği nimetlerden yararlanabiliriz. Sinüzitin bir numaralı düşmanı himalaya tuzudur. 1 bardak ılık suya karıştıracağınız bir yemek kaşığı Himalaya tuzunu sabah akşam genzinize çekin. Etkilerini iki hafta içerisinde göreceksiniz

DİĞER TUZLARDAN AYRILAN TARAFLARI

Himalaya tuzu, Pakistan’da Pencap bölgesindeki Himalaya Dağları’ndan çıkarılır ve adını da bu dağdan alır. Himalaya Dağları’nın güneyindeki Pencap’ın Khewra adı verilen bölgesindeki tuz madenlerinden elde edilir. İnsan sağlığı için doğrudan ve dolaylı olarak faydaları bulunan Himalaya tuzu, insan vücudunda bulunan hemen hemen bütün elementleri bünyesinde barındırır. Vücudun iç dengesini sağlayarak gerginliği ve stresi azaltır. Kirlenmeyen ve doğal haliyle kullanılabilen Himalaya tuzu, alternatif ve doğal tedavi uygulamalarında da etkindir. Molekül yapısı sebebiyle hücre zarının absorbe edebildiği bir maddedir. Bazı kaya ve deniz tuzları hücre zarından geçemez. Hücrelerde proteine dönüşen besin ve enerji kaynağıdır.

YAŞAM TARZINIZI DEĞİŞTİRİN

Sinüzitin şiddet oranı yaşam tarzına göre değişiklik göstermektedir. Özellikle çok sigara ve alkol tüketen bireylerde bu hastalığın görülme sıklığı daha fazladır. Eğer sinüzit rahatsızlığından mustaripseniz yaşam tarzınızı değiştirin.

SUYU ARTIRIN

Su ve doğal, taze sıkılmış meyve suyu tüketimini arttırın. Kafeinden elinizden geldiğince uzak durun. Duşlarınızı sıcak suda almaya önem gösterin. Soğuk havalarda kendinizi koruyun.

Canan Karatay’dan kaya tuzu açıklaması için tıklayın

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar