Ayak mantarı için etkili çözüm

Paylaş
 

Sirke ile ayak mantarı doğal tedavisi nasıl yapılır : Hemen hemen hepimizin ortak sorunudur, Ayak mantarı nasıl iyileşir, ayak mantarı nasıl geçer, ayak mantarından kurtulma yolları, ayak mantarı bitkisel tedavi, ayak mantarı üzüm sirkesi ile geçer mi? Eminiz ki bunlardan en az 2-3 tanesini aradınız ve cevap bulmaya çalıştınız.

İşte size en etkili ve kısa sürede Sirke ile ayak mantarı doğal tedavisi nasıl yapılır sorusuna cevap.

Ayak mantarı neden olur?

Genelde ayak mantarı uzun süreli kapalı ve dar ayakkabı kullanımı, ayaklar ıslandıktan sonra kurulanmaması ve aşırı terleme gibi durumlar sonrası ortaya çıkabilmektedir. Nemli ve sıcak ortamda yetişen mantar için ayaklar ideal bir ortamdır. Bu durum ortalama 5 insandan 1’ini etkilemektedir ve tıp alanında onikomikoz olarak bilinir.

Günümüzde piyasada, bu enfeksiyonu tedavi eden ve tırnak mantarını yok eden gerçekten yüzlerce tedavi vardır. Fakat bu ürünlerin çoğu hem pahalıdır hem de düzenli olarak uygulasanız bile size en iyi sonuçları vermez.

Sirke ile ayak mantarı doğal tedavisi nasıl yapılır – Gerekli malzemeler

Etil Alkol (%90)

Hidrojen peroksit

Beyaz sirke

Gerekli malzemeler temin ettiyseniz yapılışına geçelim.

Sirke ile ayak mantarı doğal tedavisi nasıl yapılır

Cam bir kavanoza etil alkol ve hidrojen peroksiti karıştırın ve üzerine sirke dökün. Hepsinden eşit miktarda olsun ölçüleri. Daha sonra kulak temizlemek için kullanılan pamuk çubukları ile bir tutam karışım alıp mantarlı tırnağınıza sürün. 15 dakika kadar bekleyin ve ılık su ile yıkayın. Mantarlı tırnaklardan kurtulun. Bu işlemi günde iki kere mantar tamamen geçene kadar uygulayın.

Bu faydalı yazı www.bayanlarbilir.com sitesi için özel olarak yazılmıştır, lütfen aileniz ve sevdikleriniz için paylaşarak onlara ulaşmasını sağlayın. Sağlıklı günler dileriz.

Ayak mantarına bitkisel çözüm : Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından ayak mantarı tedavisi için tavsiye edilen karışım sayesinde mantar oluşumuna neden olan virüslere karşı cildinize doğal bir koruma sağlayabilirsiniz. Doğal malzemeler kullanılarak hazırlanan Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu ayak mantarı tedavisi ilacı düzenli olarak kullanım sonrası olumlu sonuçlar vermektedir. DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Ayak Mantarına Mucizevi Karışım…Kaşıntı, kızarıklık, sulanma, su dolu kabarcıklar, normal görünen tırnağın renginde değişme gibi durumlarda tinea pedis veya tırnak mantarından şüphelenin. Ayak Mantarına Mucizevi Karışım İÇİN TIKLAYIN…

Tırnak Mantarının Yayılmasını Önlemek için Tavsiyeler

Ayak mantarı için önerilerimiz şunlar:

  • Çok dar veya sentetik materyalden yapılmış ayakkabılar giymeyin. Mantar nemli, karanlık ve havalanmayan ortamları sever çünkü üremesi böyle yerlerde gerçekleşir. Kış mevsiminde ayağınızda ıslak veya nemli çoraplarla kalmamaya özen gösterin. Cildinizin nefes almasına izin vermeyen, örneğin plastik gibi materyallerden uzak durun. Deri ayakkabıları öneririz, mümkünse de özellikle tırnak kısmında boş alan olan ayakkabılar ayağınızın nefes almasını sağlayacaktır.
  • Spor salonu duş alanı, soyunma odaları, havuz gibi ortak kullanımlı alanlarda çıplak ayakla dolaşmaktan kaçının. Eğer dolaşırsanız da ayakkabılarınızı giymeden önce ayağınızı yıkayıp iyice kurutun.
  • Güzellik merkezlerinde veya aile arasında başkalarının tırnak makaslarını kullanmayın. Her zaman kendinizinkini yanınızda götürün ve kimseyle paylaşmayın. Eğer ayak tırnaklarınızın birisinde mantar varsa diğer tırnaklarınızı kesmek için aynı aleti kullanmayın. Bu şekilde diğer tırnaklarınıza sıçramaz. Tırnaklarınızı düzenli olarak ve düz şekilde kesin.
  • Ayaklarınızdaki teri emecek 100% pamuk çoraplar kullanın. Örneğin yağmurdan ıslanırlarsa, en kısa sürede çoraplarınızı değiştirin ve ayaklarınıza pudra sürün.

Ayak Tırnağı İçin Ev Yapımı İlaçlar

  • Bir çay kaşığı zeytinyağını çayağacı yağı ile karıştırın ve 20 gün boyunca gün aşırı ayak tırnağınıza doğrudan uygulayın.
  • Tırnağınızı limon suyuna batırın veya limonu doğrudan tırnağın üzerine koyun.
  • Bir kap suya bir fincan elma sirkesi koyun. Ayağınızı 20 dakika boyu suda bekletin ve sonra iyice kurulayın. Orta sıcaklıkta kurutma makinesiyle de kurutabilirsiniz, böylece tırnağınızın altında kalabilecek tüm nemi emecektir.
  • Bir çay kaşığı zeytinyağını 3 damla kekik yağı ile karıştırın ve 3 hafta boyunca düzenli olarak hasta tırnağın üzerine uygulayın.
  • Saydam bir tırnak parlatıcı ojeye incecik kıyılmış bir diş sarımsak, 3 damla beyaz tendürdiyot ve 7 damla limon suyu ekleyin. Bir hafta boyunca bekletin ve 2 hafta boyunca hasta olan tırnağın üzerine bir kat sürün. Çıkarmak için aseton ve pamuk kullanın.
  • Yarım bardak kastor yağını 7 damla limon suyu ile karıştırın ve ayağınızı karışımın içinde bulunduğu kaba koyun. 6 hafta boyunca aralıksız uygulayın. Ayağınızı iyice yıkayın ve kurulayın.
loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar