Vücudunuz hastalıkları fark etmeniz için sinyal veriyor

Vücudunuz hastalıkları fark etmeniz için sinyal veriyor
Paylaş
 

Vücudunuz hastalıkları fark etmeniz için sinyal veriyor

Vücudunuz hastalıkları fark etmeniz için sinyal veriyor: Bu işaretler var asla ihmal etmeyin ve bir doktora görünün. Kanser sinsi bir hastalık olmasına rağmen aslında ufak ufak belirtiler gösterir. Siz uyanık olup vücudun verdiği bu işaretleri doğru okuyarak erken tanı ile kanser illetinden kurtulabilirsiniz.

Kanser vücudun herhangi bir yerinde çıkan ve kontrolsüzce büyüyen hücrelerdir ve yaşlı genç bebek ayırt etmeksizin herkesin hedefidir.Biz de size en belirgin kanser işaretlerinden birkaçını size madde madde sıralayacağız.

Zayıflık ve yorgunluk: Kendiniz sürekli yorgun ve güçsüz hissediyorsanız ve bu yorgunluk mevsim geçişlerinden olmuyorsa mutlaka doktora gidip bir takım tahliller yapmanızı öneriyoruz.

Büyük tuvaletinizde kan olması: Bu belirti varsa mutlaka doktora gidin, kalın bağırsak yada mide kanserinin belirtisi olabilir.

Yüzün şişmesi: Akciğer kanseri belirtisi olabilir, yüz şişer ve normalden çok daha kırmızı olur.

Sırtın sağ alt tarafında sürekli ağrı olması: Göğüs yada karaciğer kanseri belirtisi olabilir.

Tokluk yada iştahsızlık hissetmek: Yemek yemediğiniz halde sürekli tokluk hissediyorsanız ve iştahsızlık varsa mutlaka doktora gitmekte fayda var.

Göğüs ağrısı ve inatçı öksürük: Öksürük veya bronşit ile bu belirtiler karıştırmayın. Birçok akciğer kanseri hastası sürekli öksürük ve balgamlı öksürüğü önemsemez ama doktora gitmek erken tanı için çok önemlidir.

Tırnak şekil bozukluğu: Deri kanseri belirtilerinin başında tırnakların şekil bozukluğu, ince siyah çizgiler, kahverengi lekeler gelir. Düzenli olarak belirli aralıklarda cildiyeye gitmek çok önemlidir. Deri kanseri ile baş etmekte vücudunuzda ki bu belirtileri erken fark etmek ve gerekli tedaviye başlamak oldukça önemlidir. Umarım bu yazıyı okuduktan sonra siz de vücudunuzdaki gerekli kontrolleri yapar ve sağlıklı bir yaşam için vücudun size verdiği sinyalleri doğru okursunuz. Paylaşarak halkımızı bilinçlendirmeyi unutmayın.

Kanser ve şeker hastalığının düşmanı ısırgan otu çayı

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar