Zerdeçal bal ile Doğal Sivilce Maskesi tarifi

Zerdeçal bal ile Doğal Sivilce Maskesi tarifi
Paylaş
 

Zerdeçal bal ile Doğal Sivilce Maskesi tarifi : Sivilce ergenlikte başlayan hormonların düzensizliği ile oluşan; başlarda zararsız gözükse de devamında akneli ağır cilt problemlerine dönüşen kimsenin istemediği bir hastalıktır. İşte size vereceğimiz bu maske tarifi ile doğan yoldan en kısa sürede sivilcelerinizden kurtulaksınız.Tamamen doğaldır ve evdeki malzemeler ile yapılır.

Zerdeçal bal ile Doğal Sivilce Maskesi tarifi için gerekli Malzemeler:

-Zerdeçal
-Yoğurt
-Pirinç Unu
-Bal
-Limon Suyu
-Büyük bir kap
-Yüz fırçası
-Kaşık

Zerdeçal bal ile Doğal Sivilce Maskesi tarifi:

Büyük bir kap içinde maskemizi hazırlamaya başlayalım.
Zerdeçal biliyorsunuz Hindistan’da güzellik ve gıda sektöründe çok çok kullanılan bir baharat.Aktardan alacağınız çok ucuzdur ve çok rahat bulunur. Zerdeçal ile yapacağımız bu maskeyi yüzünüzde sivilceniz yoksa bile kırışıklık, güneş lekeleri ve yaşlanma belirtileri varsa bu maske tam size göre.

Kabımıza 2 yemek kaşığı zerdeçalı koyuyoruz sonrasında 2 yemek kaşığı yoğurt ekliyoruz. Yoğurdun peeling etkisi bulunmaktadır.Ayrıca cildimizi çok güzel nemlendirir. Kışın yüzü kuruyup kaşıntı sorunu yaşayanlar da bu maskeyi rahatlıkla kullanabilir. Zerdeçal ve yoğurt eklediğimiz kabımıza 1 yemek kaşığı pirinç unu ekliyoruz. Pirinç ununun buradaki görevi kıvam verme özelliğidir. Yaptığınız karışım sulu olur ise pirinç unu ekleyebilir , aksi bir durumda katı olursa da yoğurt ekleyebilirsiniz. Kabımıza 1 tatlı kaşığı çiçek balı ekliyoruz.Bal cildi parlatan ve cilde bakım yapan doğal bir maddedir.Son olarak 2 tatlı kaşığı limon suyu ekleyip kabımızı macun kıvamına gelinceye kadar karıştırıyoruz. Çünkü maskemizi cildimize sıvayarak uygulayacağız.Bütün yüzünüze uygulayabilirsiniz. Genelde maskelerde dudak kenarına göz çevresine değdirmemeye özen gösteriniz tarzı uyarılar olur. Fakat maskemiz doğal olduğu için dudak çevresine ve yüzümüze zarar vermemektedir.

Karışımı yüzümüzde 20 dakika tutacağız. Kür olarak 8 hafta haftada 1 kez olarak uygulayıp daha sonra 2 hafta ara verebilirsiniz. Zaten yüzünüzdeki değişikliği canlı ve parlak görünümü sizde göreceksiniz.Sivilcelerin kuruduğunu aknelerin küçüldüğünü gözlemleyeceksiniz.

Oluşan karışım sarı renkte ve macun kıvamındadır. Bir fırça yardımı ile yüzümüze homojen şekilde yedirerek uygulayacağız.Burada püf noktası saç diplerine getirmemeye özen gösterin çünkü çıkarmak gerçekten güç oluyor.20 dakika yüzde kalan maskeyi öncelikle ılık su ile yıkayıp. Maskenin çıktığını gördükten sonra köpürterek yıkayın. En son olarak tonik uygulayabilirsiniz.
20 dakika beklettikten sonra yüzünüz sarı olacaktır bundan çekinmeyin yıkayarak bu sarılığı giderebiliyorsunuz.

Doğal yolla Cilt lekeleri nasıl yok edilir

Herkese sivilcesiz , parlak ve kırışıksız bir cilt dileğiyle…

Sütlü Zerdeçal neye iyi gelir : Mucize içecek “sütlü zerdeçal” ile sağlık kaynağı bir içecek hazırlamanız mümkün.

Zerdeçal ve süt sağlığı korumak için içilen geleneksel Ayurveda içeceğidir. Genellikle uyku uyumayı sağlar, soğuk algınlığı, boğaz ağrısı, hazımsızlık, ishal, irritabl bağırsak sendromu, Crohn hastalığı, adet krampları, baş ağrısı ve artrit de dahil olmak birçok hastalığı iyileştirmek için geceleri içilir. TARİFİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar