Bal yumurta ve aloevera ile kurumuş saç maskesi nasıl yapılır

Bal yumurta ve aloevera ile saç bakım maskesi nasıl yapılır
Paylaş
 

Bal yumurta ve aloevera ile kurumuş saç maskesi nasıl yapılır

Bugün size aloevera, yumurta ve bal ile hazırlanan harika bir saç bakım maskesi tarifi vereceğiz. Biliyoruz aloevera ülkemizde yabancı ülkelerdeki kadar kolay bulunan bir ürün olmasa da son yıllarda yaygın olarak satılmaya başlandı. Aloe vera afrika kökenli bir bitkidir. Zambakgiller familyasından olmasına rağmen görüntüsü kaktüse benzer. İçeriğindeki vitaminler, mineraller, aminoasitler ve enzimlerle sağladığı faydası saymaklar bitmez.

Saçları besler, aşırı yağlanmaları önler, kepeği ortadan kaldırır. Ciltten salgılanan toksinleri nötralize eder. Saçların dökülmesini engelleyip, hızla uzamalarını sağlar.

Bal yumurta ve aloevera ile kurumuş saç maskesi nasıl yapılır malzemeler:

1 adet yumurta

1 adet alovera yaprağı (videoda görebilirsiniz)

ve biraz bal

Karıştırmak için miksere de ihtiyaç duyacağız.

Bal yumurta ve aloevera ile kurumuş saç maskesi nasıl yapılıryapılışı:

Sizin için videoyu alta ekliyoruz, video yabancı ama sadece yapılışını izlemeniz yeterli olacaktır.

Videoda görüldüğü gibi önce aloevera jelini güzelce ayırıyoruz. Üzerine yumurta ve balı ekliyoruz. Mikser yardımı ile güzelce karıştırıyoruz.(Elde de karıştırabiliriz şart değil mikser)

Daha sonra bunu güzelce saçlarımıza uyguluyoruz ve bone ile kapatıp bekletiyoruz 1 saat kadar. Etkisini ilk kullanımdan itibaren hissedeceksiniz. Saçlarınız canlı ve güçlü görünecek, çabuk kırılan saçların yerini parlak ve hacimli uzun saçlar alacak.

Seyrek saç derdine son!

Doğal ve Hızlı Uzayan Saçlar: Ne zaman saç dökülmesi yada kellik şikayeti ile karşılaşsak ilk aklımıza gelen şüphesiz yaşlanma ve bunun sonucunda olan dökülmelerdir. Ama günümüzde saç dökülmesinin sebebi ne yazık ki sadece yaşlanma değil. Modern yaşam tarzı , çevre kirliliği, yaşantımızdaki stres ve son dönemdeki genetiği bozulmuş gıdalar. Hatta öyle ki gencecik insanlarda bile bu sebeplerden saçlar dökülmekte. Devam etmek için tıklayın 

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar