Vazelin ve limon suyu mucizesi

Vazelin ve limon suyu mucizesi
Paylaş
 

Çatlamış Topuklarınızı Bu Yöntemle İyileştirin

Topuklarınızdaki kuruluk çatlaklara yol açıyor ve artık acı vermeye başlıyorsa yalnız değilsiniz.

Deriniz kuruysa ve aynı zamanda deride kalınlaşma varsa topuk çatlakları görülür. Bazen bu bölgeler normal cilt rengininden farklı bir renge dönüşür. Böyle durumlarda tedavi edilmediğinde enfeksiyon oluşur. Eğer çatlaklar derinse kanama yapabilir. Bu nedenle bu belirtiler görülmeye başlamadan önce önlem almak faydalıdır.

Eğer çatlaklar oluşmuşsa ama henüz tıbbi yardım almanızı gerektirecek bir enfeksiyon yoksa şimdi vereceğimiz ev reçetelerini uygulayabilirsiniz.

1. Vazelin ve limon suyu

Limon suyu ile vazelin karışımı çatlayan topuklarınızı hızla iyileştirecektir. Öncelikle ayaklarınızı ılık suda 20 dakika bekletin. Ardından iyice kurulayın.

3 çay kaşığı limon suyu ile bir çay kaşığı vazelini karıştırın. Çatlamış bölgeye masaj yaparak yedirin ve bir saat bekleyin.

Eğer isterseniz karışım ayağınızdayken geceyi geçirebilirsiniz. Yalnız çarşaflarınızı korumak için ayağınıza kalın çorap giymenizi öneririz.

Bir hafta her gün uyguladıktan sonra olumlu sonuçları göreceksiniz.

2. Elma sirkesi, bal ve pirinç unu karışımı

Topuk çatlaklarını gidermenin bir başka yolu da elma sirkesi, bal ve pirinç unu karışımıdır.

Her birinden üç çay kaşığı alarak karıştırın. Ayaklarınızın temiz ve kuru olduğundan emin olduktan sonra karışımı uygulayın. İlk reçetede anlatıldığı gibi ayağınıza çorap giyerek karışımı tüm gece ayağınızda tutabilirsiniz.

Ertesi gün bol suyla durulayarak temizleyebilirsiniz. Birkaç gün içinde sonuç almaya başlayacaksınız.

Vazelinin cilde faydası nedir Detaylı okumak için tıklayın

3. Zeytinyağı Masajı

Zeytinyağı cilde en iyi gelen yağlardan biridir. İnsanlar yüzlerce yıldır zeytin yağını banyolarından eksik etmemişlerdir. Zeytinyağı çok iyi bir nemlendiricidir ve cildi pürüzsüz yapar.

Tek yapmanız gereken çatlamış topuklarınıza zeytinyağıyla masaj yapmak. Zeytinyağı sadece topuk çatlaklarını iyileştirmekle kalmayacak, kan dolaşımına da yardımcı olacaktır.

Aynı etkiyi almak için badem yağı ve hindistan cevizi yağı da kullanabilirsiniz.

Aspirin ve limonla topuk çatlağı tedavisi nasıl yapılır

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar