Karbonatla Lavabo açmak

Paylaş
 

Gider tıkanıklığı, neredeyse her evin ciddi problemleri arasında yer almaktadır. Özellikle eski binalarda görülen gider tıkanıklığının birçok sebebi vardır. Peki tıkanan lavabo veya tuvalet, kolay yollarla nasıl açılır? İşte gider tıkanıklığını kolay yönetemlerle açma yolları…

Eski binalarda sık sık görülen problemlerin başında, gider tıkanıklığı problemi yer almaktadır. Binanın yaşı ve kullanılan malzemelerin zamanda deforme olmasıyla da gider tıkanıklığı problemi yaşanabilir. Gider tıkanıklığı sadece eski binalarda değil, yeni binalarda da görülebilir. Bu problemlerin başında kullanım şekli yer almaktadır. Yani tıkanıklığın büyük sebebi lavabo giderlerine katı ürünlerin atılmasıdır.

Karbonatla Lavabo açmak : Evde tıkanan lavabolarınızı para verip kimyasallar ile açmak zorunda değilsiniz.

Çevreye ve doğaya zarar vermeden evde karbonat, elma sirkesi ve limon tuzu ile kolayca açabilirsiniz.

Karbonatla Lavabo açmak Nasıl yapılır:

Önce bir avuç limon tuzunu lavabonun deliklerinden aşağıya dökün. sonra Lavabonun deliğini kapatacak şekilde 1 su bardağı karbonat dökün. Üzerine 1 su bardağı beyaz sirke veya üzüm/elma sirkesi dökün. Karbonat ve sirke asidik reaksiyon oluşturacaktır. Elinize eldiven takıp süzgecin tıpasını kapatın ve 30 dakika bekleyin. Daha sonra tapayı çıkarın ve 1 litre kaynar su dökün, lavaboyu pompalayın.  İşte bu kadar, artık lavabonuz açıldı.

Ocak-fırın temizliği nasıl yapılır haberi için tıklayın

Derz arası nasıl temizlenir haberi için tıklayın

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar