Kimyasalsız Doğal Temizlik

Paylaş
 

Kimyasalsız Doğal Temizlik : Şu an bu sayfada dolaşıyor olmanız sağlığınızla ilgili geleceğinize yatırım yapmak istediğinizin bir göstergesi.. Bizler bu güne kadar “hijyen” adı altında çıldırmışcasına kimyasal temizlik maddeleri ile haşır neşir olduk. Onlarsız temizlik bizi asla tatmin etmedi. Şimdi öğreneceğimiz yöntem ve bilgiler ufkunda yaptığımız temizlik her açıdan içimize sinecek. Sizlere fotoğraf ve videolarla destekli, kimyasalsız temizlik nasıl yapılır detaylıca anlatacağım.

 1. Ocak-fırın temizliği
 2. Derz arası temizlik
 3. Lavabo açıcı
 4. Bulaşık makinesi deterjanı
 5. Bulaşık makinesi parfümü
 6. Çamaşır deterjanı
 7. Ayna-cam, parke temizliği

Kullanacağımız malzemeleri tanıyalım;

1 2

 • Karbonat : Dezenfektanlar asit ve alkali olmak üzere ikiye ayrılır. Karbonat alkali grubundadır. Bazı virüs ve bakteri grubuna etkisiz olabilmektedir. Temizlik amacıyla kullanılır. (DEZENFEKSİYON VE ANTİSEPSİ DISINFECTION AND ANTISEPSIS Müjde ERYILMAZ, Ahmet AKIN Ankara Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi, Farmasötik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı, 06100)
 • Sirke :  Asetik asidin zayıf bir asit olması onun özellikle ev içinde temizleme amacıyla kullanılmasının nedenidir. Seyreltik asetik asit (sirke) çaydanlıkların kireçten arındırılmasında, cam ve diğer parlak yüzeylerdeki madenî birikmeleri temizlemekte kullanılabilir.
 • Limon Tuzu : Hemen hemen tüm bitkilerde ve birçok hayvanın vücut sıvısında bulunur.Toksin sayılmayan bir bileşen olan Sitrik Asit kristal yapıdadır.Mutfakta yemek yapımından temizliğe kadar birçok alanda kullanılır.Evde çaydanlık gibi kireçlenebilecek malzemelerde kireç çözücü olarak kullanılır.Temizlik malzemelerinde; banyo ve mutfak için olanlarında kimyasal bağlayıcı olarak kullanılır.
 • Arap sabunu : Arap sabunu (mayi sabun)’da%100 bitkisel bazlı bir üründür.

(Ayçiçek, soya, mısır, pamuk ham yağları). Bulaşık deterjanı olarak elde yıkama hususunda kullanabileceğiniz zararsız bir üründür. Bitkilerin böceklerinden kurtulmak için kullanılabilir. Her türlü temizlikte kullanılabilecek bir sabun türüdür.

Gelelim temizlikte nasıl kullanacağımız hususuna..

1-Ocak-fırın temizliği;

Bu haberim hoşunuza gittiyse size bunu da öneriyoruz.

Derz arası nasıl temizlenir videolu anlatım için tıklayın

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar