Kötü kokuyu ortadan kaldırır – Bayanlar için çare

Paylaş
 

O bölge nemli bir ortamdır. Bakteri florası ve nem ve salgı üreten sıvılar bakımından zengindir. Akıntılar, bu sıvıların ve bakterilerin birleşiminin bir ürünüdür ve bu akıntılar bazen belirli bir koku yayabilirler. Bu yazımızda sizlere o bölgedeki kötü koku için olası tedavilerden bahsedeceğiz.

Aşırı olmadığı sürece bu kokuların çoğunun normal olduğunu açıklığa kavuşturmak önemlidir.

Kötü kokulu bir akıntınız olduğunda, bu durum o bölgede gelişen mantar ya da o bölgedeki bakterilerin aşırı büyümesinden kaynaklanıyor olabilir.

Bakteri bölgedeki kötü bir kokuya neden olur ve bir kadının doğurgan olduğu dönemde belirli aralıklarla ortaya çıkabilir.

Ancak sebep her zaman bu değildir. Tıpkı ayak ya da ağızdaki koku gibi, o bölgedeki bakterilerin varlığı nedeniyle kendi kokusu vardır. Birçok kadın için kötü bir kokuya sahip olmak utanç verici olabilir. Bununla birlikte, menstruasyon sırasında o bölgede koku değişikliği olması normaldir.

Oluşan kötü koku, balık kokusuna benzetilebilir ve genellikle kaşıntı, kızarıklık, sarı ya da beyaz akıntı, yanma ve tahriş ile birlikte görülür.

Kötü kokuyu ortadan kaldırır – Bayanlar için çare malzemeler ve yapılışı

1 çay kaşığı karbonat

2 çay kaşığı yemek tuzu (evde kullandığımızdan)

1 adet orta boy limon

Yapılışı:

Sıcak suyu leğenin içine doldurun ve malzemeleri içine dökün ve 15 dakika kadar içine oturun. 1 hafta kadar bu işlemi tekrar ettiğinizde şikayetlerinizin bittiğini göreceksiniz.

Diğer çözümler:

Her gün duş almak ve temizlemek.

Pamuklu çamaşırlar kullanmak

O bölgenin temizliğine dikkat etmek

Sirkeli su ile duş almak

Yumurtalık Kanseri Belirtileri Nelerdir okumak için tıklayın

Anne sütünü arttırmak için ne yapmalıyız okumak için tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar