Yumurtalık Kanseri Belirtileri Nelerdir

Yumurtalık Kanseri Belirtileri Nelerdir
Paylaş
 

Yumurtalık Kanseri Belirtileri Nelerdir :  Kanser, günümüzde dünyanın önde gelen ölüm nedenlerindendir peki bunu hepimiz biliyor ama yumurtalık kanseri konusundan en ufak bir bilgimiz yok. Kısaca anlatacağız.

Yumurtalık Kanseri Nedir?

Yumurtalık kanseri, genelde kanser, geç olarak tespit edildiği için çok ilerleyince fark edilir. Bundan dolayı yumurtalık kanserleri, kadınlarda görülen en şanssız ve ölüme en çok neden olan jinekolojik kanser türüdür.Genellikle orta yaşların sonunda olan kadınlarda görülmektedir

Bu sinsi kanser türünün bilinmesi zor olsa da aşağıdaki 4 belirtiyi ciddiye alın.

Adet Düzensizliğinin Nedenleri

Yumurtalık Kanseri Belirtileri Nelerdir

1. Kalıcı Şişkinlik

Şişkinliğiniz 3 hafta boyunca geçmiyorsa tümörlerin belirtisi olabilir.

2. Aşağı Karın ve Pelvik Ağrı

Menstrüel krampları hissedeceğiniz tüm alanları düşünün – alt karnınız, pelvik bölge, belki bel alt sırtınızda. Yine üç hafta veya daha fazla sürerse yumurtalık kanseri belirtisi olabilir. Bu, menopoz öncesi kadınların dikkat etmesi gerektiğinden özellikle önemlidir.

3. Yeme / İçme iştahın gitmesi

İştahınızda üç haftadan daha uzun bir sürede önemli bir azalma olduğunu fark ederseniz, doktorunuzla konuşun. Bu, mide, bağırsak ve bağırsak konularının tümünün bir işareti olabilse de, kanseri de gösterebilir.

4. Artan idrara çıkma ihtiyacı

Sıklıkla tuvaleti mi ziyaret ediyorsunuz. Üstelik sıvı alımınızı arttırmadan. Yumurtalık kanserinin ilk aşamalarına sahip olabilirsiniz.

Kendinizi daha önce olmadığınız kadar bu belirtilerden biriyle karşılaştığınızı görürseniz belirtilerin kalıcılığını izleyin. Üç hafta veya daha uzun sürerse bir doktordan randevu alın.

Kadınlar olarak, kendi sağlığımızı izlemek, hayatlarımızda olan kadınları bilgilendirmek, böylece ölümcül olan bu hastalığın belirtilerini tanımak bizim elimizdedir. Bu yazıyı arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşarak yumurtalık kanseri ile savaşmamıza yardımcı olun!

Anne karnında bebeğin cinsiyeti nasıl oluşur?

Dağ kekiği ile hazırlayacağınız bu formül adet sancısına karşı birebir…devamını okumak için tıklayın

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar