Dondurulmuş Domates Buzlukta Domates Saklama

Paylaş
 

Dondurulmuş Domates Buzlukta Domates Saklama

BUZLUKTA KIŞLIK DONMUŞ DOMATES NASIL YAPILIR?

Kış aylarında lezzetli doğal ve organik domates hatta domates bulmak oldukça zordur diyebiliriz. Eğer kış mevsiminde sizde lezzetli domatesleri sofralarınızda istiyorsanız özellikle domatesin bol olduğu Ağustos sonu Eylül ayı başlarında kışlık domates hazırlığı yapabilirsiniz.

BUZLUKTA KIŞLIK DOMATES SAKLAMA

Yaz aylarının lezzetli domateslerine kış aylarında ihtiyaç duyduğunuzda kolaylıkla ulaşmak istiyorsanız sizde bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Dondurulup buzlukta sakladığınız domatesleri kışın ihtiyacınız kadar alıp kullanabilirsiniz.

Bu yöntem domatesin tadında hiç bir bozulma olmaması sebebiyle tercih edilen bir yöntemdir. Üstelik konserve hazırlamaktan çok daha kolay ve hesaplı bir yöntemdir.

Domatesleri kaynatmaya gerek yoktur. Ayrıca buz kalıplarında dondurduğunuz için kullanımı da çok kolay olacaktır. Zücaciyeden uygun fiyata çeşitli desenlerde buz kalıpları alabilirsiniz. Dilerseniz de evde ki buz kalıplarınızı kullanabilirsiniz.

DONDURULMUŞ DOMATES HAZIRLAMA 

? İlk olarak domatesleri güzelce yıkayın. Dilerseniz domatesleri soyarak dilerseniz de soymadan rondodan geçirin. Kabuklarını kolay soymak için domatesleri soymadan önce sıcak suyun içine atın ve bir müddet bekletin böylelikle soymak daha kolay olacaktır.

? Püre haline gelmiş domatesleri buz kalıplarınıza doldurun ve dondurucuya atın. Domatesler iyice donduktan sonra buz kaplarından çıkarın ve buzdolabı poşetlerine koyarak buzlukta muhafaza edin.

? Bu yöntem ile domateslerin tadında bir değişme olmamaktadır. Yazın taze taze aldığınız lezzetli domatesleri kışında aynı lezzette yemeklerinizde kullanabilirsiniz. Afiyet olsun..

Ayrıca Canan Karatay’ın yıllardır yaptığı salça tarifi için görsele tıklayın.

domates

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar