Çam kozalağı ile yoğurt mayalama tarifi

Çam kozalağı ile yoğurt mayalama tarifi yoğurt mayalama nasıl yapılır
Paylaş
 

Çam kozalağı ile yoğurt mayalama tarifi

Çam kozalağı ile yoğurt mayalama tarifi: Evde pratik yoğurt yapma tarifi. Eğer sizde hazır yoğurtlardan sıkıldıysanız evde kendi ellerinizle yoğurdunuzu yapabilirsiniz. Daha doğal ve sağlıklı bir yoğurt için mutlaka bu tarifi okumalısınız.

Bu yoğurt tarifi diğer tariflerden hem lezzet olarak hem de görüntü olarak biraz daha farklıdır. Çünkü yoğurt mayası olarak çam kozalağı kullandık. Şimdi ekşimeyen yoğurt nasıl yapılır, bu haberde yeni yoğurt tarifini öğreneceksiniz.

Çam kozalağı ile yoğurt mayalama Malzemeler:

5kg süt

2 adet açmamış yeşil çam kozalağı

1 yemek kaşığı yoğurt (daha iyi mayalanması için)

Çam kozalağı ile yoğurt mayalama Yapılışı:

5 litrelik süt için 2-3 adet yeşil, henüz açmamış çam kozalağı ve bir yemek kaşığı yoğurdu maya olarak kullanın. 5 litre sütü kaynatın, serçe parmağınızı yakmayacak kadar ılındığında çam kozalakları ve bir kaşık yoğurdu tencereye koyun. Tencereyi bir örtü ile sarın ve 6 saat bekletin. Yoğurdu ertesi gün tüketebilirsiniz.

Çam kozalağı ile yapılan bu yoğurdunuz buz dolabında muhafaza edilmesi durumunda 15 gün bozulmamakta, ekşimemektedir. İlk kaşıktan son kaşığa kadar aynı tatta tüketebileceğiniz harika bir evde yoğurt yapma yöntemidir. Afiyet olsun. (Kaynak: İkbalce.com)

Bel Fıtığı İçin Bitkisel Tedavi Kürü

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar