Portakal kabuğunda Türk kahvesi nasıl yapılır

Paylaş
 

Portakal kabuğunda Türk kahvesi nasıl yapılır:

Portakal Kabuğunda Türk Kahvesi Tarifi İçin Malzemeler

  • 1 adet büyük portakal
  • 1 buçuk çay kaşığı kahve
  • 1 çay kaşığı şeker
  • 1 Türk kahve fincanı su

Portakal Kabuğunda Türk Kahvesi Tarifi Yapılışı

Bir kişi için; ilk önce portakalı oyalım sonra aman delmeyelim. Sonra kahvesini koyalım portakalın içine şekeri de koyalım sonra suyu da koyalım ve ocağa alalım kısık ateşte kaynatalım. Kaynadıktan sonra fincana dökelim.

Neden Türk Kahvesi Yanında Su Verilir?

Türk kahvesi yanında su verme geleneği Osmanlı’dan bu yana sürüp gelmektedir. Aslında bu durum sadece bir gelenek olmamakla birlikte sağlık açısından da olması gereken bir durumdur. Çünkü Türk kahvesinin diüretik etkisinden kaynaklı olarak sıvı kaybı olmakta, bu durumu da su içerek telafi edebiliriz. Aynı şekilde diğer kahve çeşitlerini de tüketirken su tüketmemiz sağlığımız için olumludur.

Suyun temizliğine gereken önemin verilmesi ise ülkemizde çok yaygın olan bağırsak enfeksiyonlarının önlenmesinde önemli rol oynar. Bu nedenle içme suyunuzun temiz olduğundan emin olunuz.

Menengiç Kahvesi Nasıl Pişirilir ve bu mucizevi kahvenin faydaları hakkında bilgileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Menengiç kahvesi; Türk kahvesine alternatif olarak tüketebileceğiniz hem daha hafif hemde faydası saymakla bitmeyen bir kahvedir. Kolaylıkla hazırlayacağınız bu kahve ikramlarınız için hem değişiklik hemde leziz hem de çok yararlı bir içecek olacaktır. DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLA

 

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar