Yüzdeki lekeleri geçiren patates maskesi nasıl yapılır

Yüzdeki lekeleri geçiren patates maskesi nasıl yapılır
Paylaş
 

Yüzdeki lekeleri geçiren patates maskesi nasıl yapılır

Yüzdeki lekeleri geçiren patates maskesi nasıl yapılır: Yazın içten içe kendini hissettirmeye başlamasıyla beraber yüzümüzdeki siyah lekeler daha da belirgin olur ve güneş ile beraber büyür. Bu sezon lekesiz bir yaz geçirmek için size 3 gecede lekeleri yok eden patates maskesi tarifi vereceğiz.

Patates maskesi piyasada yüksek paralara satılan kozmetik ürünlerden daha etkili ve doğal çözümdür.

Patatesin cildimize faydaların kısaca özetleyerek başlayalım.

Patates; gözaltındaki torbaları küçültür, koyu ve açık lekeleri çıkartır. Yaşlanma izlerini yok eder ve akneleri azaltır. İşte patates ile cildinize yapabileceğiniz pratik tarifler.

Yüzdeki lekeleri geçiren patates maskesi nasıl yapılır Yöntem 1:

  • Patatesleri kalın parçalara ayırın. Bir patates parçasının yüzeyine birkaç damla su koyun ve daha sonra pigmentasyonunuz olan doğrudan cildinize sürtün.
  • Bunu yaklaşık 8-10 dakika yapın.
  • Yüzünüzü ılık suyla yıkayın.
  • İşlemi günde üç veya dört kez en az bir ay süreyle tekrarlayın.

Yüzdeki lekeleri geçiren patates maskesi nasıl yapılır Yöntem 2:

  • Bir patates rendeleyin ve suyunu sıkın.
  • Eşit miktarda limon suyu ilave edin ve iyice karıştırın.
  • Bu karışımı etkilenen bölgeye uygulayın. Yaklaşık 20-30 dakika bekletin.
  • Yüzünüzü ılık suyla yıkayın.
  • Süreci bir ay boyunca iki kez tekrarlayın.

Göz Çevresindeki Koyu Halkalar: Her gece yatmadan önce pamuğu patates suyuna batırın ve gözelerinizin üzerine koyun. 1 hafta içinde gözlerinizin etrafındaki koyu halkalara elveda diyebilirsiniz.

Şiş Gözler ve Yorgun Cilt: Pamuğu bir süre patates suyunda beklettikten sonra gözlerinizi ovalayın ve aynı şekilde yüzünüze sürün.

Kuru Ciltle Savaş: Kremler ve losyonlar cilt kuruluğuna karşı ne yazık ki tam anlamıyla yeterli olamıyor. Patates suyunu cildinize uygulamak çok faydalı tabi; ancak bunun yanında her gün 1 bardak patates suyu içmenizde de oldukça fayda var. Kuru bir cilde sahipseniz, patates suyu vücudunuzun su ihtiyacını karşılayarak size çok iyi gelecek ve toksinlerden arınmanızı sağlayacak.

Cilt Tonunu Açma: Daha düzgün ve eşit bir cilt görünümüne sahip olmak isteyenler için cilt tonunu açan yöntemler oldukça faydalıdır. Patates ise cilt tonunu bir kaç ton açmaya yarayan en faydalı besinlerden birisi. Patates suyu piyasadaki bazı kremlerde olduğu gibi kimyasal katkılar içermiyor. Bu anlamda tam anlamıyla doğal bir ton açıcı. Patates suyuna bir miktar limon suyu ekleyin ve cildinizdeki koyu bölgelere uygulayın. Bu yönteme alternatif olarak patates suyunu salatalık suyu ile de karıştırıp da uygulayabilirsiniz.

Yaşlanma Karşıtı: Sabah uyandığınızda 1 bardak patates suyunu aç karna içmek yaşlanmayı geciktiren ve hücreleri tedavi eden çok iyi bir yöntem. Patates suyu yaşlanma izlerini azaltmada birebirdir. Patates suyunu bir miktar zeytinyağı ile karıştırın ve karışımın içinde beklettiğiniz pamuğu göz çevrenize uygulayın. Bu uygulama göz çevrenizdeki kaz ayaklarından kurtulmanızı sağlayacak.

Cilt lekesi için patates ve limon suyu

Koltuk Altınıza Patates Rendesi Uygulayın : Sebebini öğrenince çok sevineceksiniz. Yaz geliyor ve sıcaklar ile birlikte terleme sorunu hepimiz için önem teşkil ediyor. Kolsuz kıyafetler ve kısa kollu giyecekler giydiğimiz için koltuk altı başkaları tarafından görünüyor. Bir çoğumuz ise koltuk altı kararmasından şikayetçi. Peki koltuk altı kararması neden olur ? Koltuk altlarımızda jilet, ağda, epilasyon aleti, antipersperantla, deodorantlar vb aletler kullanıldığı için zaman içerisinde kararma olabiliyor. Bu da istemediğimiz kötü bir görünüm olduğu için bundan kurtulmanın yollarını ararız. İşte size öğrenince çok şaşıracağınız koltuk altı kararmasına patates püresi formülü. Koltukaltınızı Patates İle 15 Dakikada Aydınlatma tarifini okumak için tıkla

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar