Cilt lekesi için patates ve limon suyu

Cilt lekesi için patates ve limon suyu
Paylaş
 

Cilt lekesi için patates ve limon suyu

Cilt lekesi için patates ve limon suyu: koyu renkler ve diğer cilt sorunları, pahalı ve kimyasal dolu kozmetik ürünlerin tersine, bazı doğal ve ev yapımı karışımlar ile geçirmek mümkün. Cilt lekelerinin azalmasının ve yok olmasının en etkili yolu meyve ve sebzelerin suyunun dondurulması ile oluşan buz küpleri. Bu sizi biraz şaşırtabilir fakat deneyince göreceksiniz ki biraz patates suyu ve limonla yapılan karışımı buz küpleri şeklinde cildinize sürdüğünüzde cilt lekeleri, kararmalar, siyahlıklar yok olacak.

Limon suyunun özellikleri içinde cilt beyazlatma olduğunu daha önceki yazılarımızda yazmıştık, bu sefer patates suyunu ekleyerek oldukça etkili bir karışım elde ediyoruz. Hemen gerekli malzemeler ile devam edelim yazımıza.

Cilt lekesi için patates ve limon suyu için gerekli malzemeler: 1 adet orta boy patates, yarım su bardağı kadar nar taneleri, 1 adet buz kutusu, yarım limondan çıkan su. Gerekli malzemeleri temin ettiyseniz şimdi yapılışına geçelim.

Cilt lekesi için patates ve limon suyu yapılışı: Önce patatesi yıkayın ve dikkatlice soyun. Kabuklarını fazla derin kesmeyin. Daha sonra patatesi rendeleyin ve üzerine nar tanelerini ekleyin. Bir yemek kaşığı da su ekleyin. Katı narinciye sıkacağından geçirin ve homojen sıvı elde edin. Üzerine de yarım limon suyunu ekleyip karıştırın. Karışımımız hazır. Buz kutusuna bu karışımı doldurun ve buzluğa atın.

Cilt lekesi için patates ve limon suyu kullanımı: Buz küpünü alın ve cildinize yumuşak hareketlerle leke olan bölgeye uygulayın. buz eriyince parmaklarınızla cildinizi (özellikle lekelerin olduğu bölgeyi) yuvarlak hareketler çizerek 2-3 dakika ovun. Sonra soğuk suyla durulayın ve kurumasını bekleyin. Günde 1-2 buz küpünü siyah lekelerin olduğu bölgeye uygulayın en iyi sonucu 3.günden sonra göreceksiniz. Bu yöntemi düzenli olarak belirli aralıklarla uygulayın. Sağlıklı günler dileriz.

Bu tarifimizi daha kolay anlamak için videomuzu izlemenizi öneriyoruz.

Bu haberimiz okuyup izleyenler daha sonra da en çok alttaki haberimizi okudular. Sizin de ilginizi çekebilir.

Patates suyunun cilde faydası

Patates dilimini cilde koymak patatesin cilde faydası: Patates, vücudunuzu dinç ve güçlü tutup size sağlık verdiği gibi cildinize de oldukça iyi gelecek bir besindir. Vitamin A, Vitamin B, Vitamin C, fosfor, potasyum, karbonhidrat, kalsiyum ve magnezyum açısından oldukça zengin olan patates, aynı zamanda antioksidan olma özelliği gösteren bir besindir. Patates suyu içmek bağışıklık sisteminizi güçlendirerek vücudunuzdan zararlı toksinlerin atılmasını sağlayacak böylece cildiniz daha sağlıklı bir görünüm elde edecek.

Bunların yanı sıra patates istenmeyen selülitlerle baş etmede de oldukça iyi bir araç! Selülitli bölgeye patates suyu ile kompres yapıp masaj uygulayın. Bu işlemi düzenli yaptıktan sonra işe yaradığını göreceksiniz. Haberimizin devamını okumak için Patates dilimini cilde koymak patatesin cilde faydası başlığımıza basmanız yeterli.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar