Muşmula çayının faydaları

Paylaş
 

Muşmula; faydaları ile meşhur bir meyvedir. Muşmula çayının faydaları da aynı şekilde mucizevi niteliktedir. Muşmula çayının en belirgin özelliği zayıflatması dır. Sindirim sistemindeki hareketliliği arttırarak zayıflamaya yardımcı olur.

Muşmula-çayının-faydaları

Muşmulanın faydaları:
Muşmula; susuzluğu azaltır, kan dolaşımını düzenler, ishali keser, dizanteriyi önler, karaciğeri temizler, mideyi de kuvvetlendirir.

Muşmula çayının faydaları
Muşmula, kimilerinin sert , kimilerinin de daha olgunlaşmış ve yumuşamış olarak sevdiği bir meyvedir. Genellikle beyaz, pembe renklerde çiçekler açar. Meyveler hafif buruk bir tattadır. Dağlık alanlarda daha çok görülür. Ekim sonu, kasım ayı başları gibi hasadı başlar. Fakat birçok faydası bulunan bu meyve tam olgunlaşmadan yeşil haldeyken tüketilmemelidir.
Muşmula çayı içerdiği kalsiyum, demir, fosfor, potasyum yanı sıra askorbik asitte içermesi sebebiyle vücuda çok faydalıdır. Serinletici olması sayesinde vücuda ferahlık verir. Antioksidan özelliği sayesinde zararlı toksinleri yok eder.

Muşmula yaprağı ekstresi bağışıklık sistemini güçlendirir, vücuda güç verir. Diyabet yani şeker hastalığı olanlar da bu şifalı meyveyi tüketmelidir. Ayrıca muşmula yaprakları karaciğere de fayda sağlar. Karaciğeri zehirli maddelerden korur. Sakinleştirici etki sağlar, cilt kanserini önler. Depresyona iyi gelmesi de muşmula faydaları arasındadır. Kusma, mide bulantısını önlemede de yardımcı olur.Ayrıca bel ağrılarına çok iyi gelir. Ağrıları hafifletici özelliği de vardır.

Muşmulanın zayıflamaya da iyi geldiğini, bağırsak hareketlerini arttırarak zayıflamaya engel olan unsurları ortadan kaldırdığını ve bu özelliğinden dolayı muşmula çayının kilo vermek isteyenler tarafından da yaygın olarak tüketilmesi gerekir.

Muşmula-çayının-faydaları-1

Muşmula çay tarifi:
Bir litre suyun içine ince kıyılmış bir avuç muşmulayı kaynatıp süzdükten sonra süzme bal ile de tatlandırarak günde üç öğün birer çay bardağı içebilirsiniz.

Etiketler: Muşmula çayının faydaları, muşmula faydaları, muşmula meyvesi, muşmula nedir, sağlık, genel sağlık,

Kaynak:www.kadinkahvesi.com

 

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar