Doğal yollarla Karbonat limon karışımı diş beyazlatma yöntemi

Doğal yollarla Karbonat limon karışımı diş beyazlatma yöntemi
Paylaş
 

Doğal yollarla Karbonat limon karışımı diş beyazlatma yöntemi : Diş taşı, diş yüzeyinde ortaya çıkan kahverengi lekeler çeşitli dış nedenlerden dolayı oluşur. Peki diş taşı neden olur? Diş taşları doğal yolla nasıl temizlenir? Sizler için diş problemlerinden yaygını olan diş taşı hakkında merak edilenleri araştırdık. Haberin detayında diş tartarı olarak da bilinen diş taşından kurtulmanın yollarını bulabilirsiniz.

Gıda atıkları ağız içi iyi temizlenmediğinde ağızda zararlı toksinlere neden olur. Bu zararlı toksinler tükürükteki maddelerle birleşerek asit etkisi yapar. Bu asit etkisi diş yüzeyinde kalın kahve rengi bir tabakaya neden olur.

İlerleyen zamanlarda bu çürük tabaka, diş minesine ve etine zarar vererek diş kaybı meydana getirebilir. Ayrıca diş kaybının olduğu yerde ağız kokusuna neden olabilecek iltihaplanmaya sebebiyet verir. Fırçalama yoluyla bu iltihap tüm ağzı içine yayılır. Dişler düzenli fırçalansa bile bu taşlardan kurtulmak kolay değildir. Diş taşları dişe zara verdiği kadar ağız kokusuna da sebebiyet verir. Bundan kurtulmak için hastalar genellikle uzmanlara başvurur. Ancak yapılan bazı müdahaleler diş minesini zayıflatır. Bu bazen da diş kaybına neden olur.

Diş tartarı bitkisel çözüm Diş sararması nasıl geçer : Bu doğal çözüm ile diş tartarları ve dişte oluşan sararmalar yok olacak, dişleriniz eski sağlığına kavuşacak. Her gün bir hindistancevizi yağı ile diş çürüğüne ve tartar oluşumuna çözüm bulabilirsiniz. Üstelik diş macunundan daha etkili bir doğal yöntem.

Hindistancevizi yağında bulunan bileşenler antibakteriyel ve antimikrobiyal özelikleri ile ağız boşluklarına kadar temas eder ve ağız için komple temizlik yapar. Ayrıca şekerli gıdalarda bulunan Candida Albicans maddesi yani diş çürümesinde en etkili maddeye karşı da oldukça etkilidir.

Diş tartarı bitkisel çözüm Diş sararması nasıl geçer

7 çorba kaşığı hindistancevizi yağı

7 yemek kaşığı karbonat

1 buçuk çay kaşığı stevia

Hoşunuza giden damak zevkinize bağlı gıda esansı kullanabilirsiniz 30 damla kadar

Yapılışı: Malzemeleri küçük bir kapta karıştırın, sonra karışımı bir cam kaba dökün ve normal bir diş macunu yerine bu karışımı kullanın. Karışımı düzenli olarak kullanın ve diş tartarı, diş sarılığı gibi temel sorunlardan kurtulun. Üstelik doğal ve ev yapımı.

Dişçiye gitmeden 5 dakikada plak çıkarma yöntemi haberi için tıklayın

Evde diş beyazlatmak için 9 yöntem

1 ) Çilek

Evde diş beyazlatma yöntemlerinin en keyiflisi çilek. Haftada 1 defa olgun ve büyük bir çileği, püre haline getirin. Daha sonra fırça ile dişlerinizin üzerini kaplayın. Çilekte bulunan asit, dişlerin renginin açılmasına yardımcı olur ve dişlerinizin her zamankinden daha fazla parlamasını sağlar

2 ) Karbonat Kürü

1 çay kaşığı karbonat ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağından elde edilen karışıma, yarım limon sıkılarak iyice karıştırılır. Ortaya çıkan sıvıya fırçanızı batırarak dişinizi fırçalayın. Bunu haftada 1 defa dişlerinize uyguladığınıza zaman hem dişleriniz beyazlar, hem de ağız içerisinde ki asit ve mikropların ortadan kalkmasına yardımcı olur

3 ) Adaçayı

Dişlerinizi normal diş macununuz ile fırçalayıp ağzınızı iyice çalkalayın. Daha sonra bir çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı adaçayı ve bir çay kaşığı tarçını güzel bir şekilde karıştırın. Bu işlemi her akşam yatmadan önce tekrarlayın. Çok değil 1 hafta boyunca dişlerinizde meydana gelen beyazlığı fark edeceksiniz.

4 ) Defneyaprağı ve portakal kabuğu

Defneyaprağını alın ve ezin. Portakal kabuğunu rendeleyerek ezmiş olduğunuz defneyaprağına ekleyip, macun kıvamına getirin. Diş fırçanıza bu macunu sürün ve 5 dakika boyunca dişlerinizi bu karışımla fırçalayın.

Dişleri beyazlatmakta çok iyi bir etki sağlar

Her gün uygulanması dişlerin üst tabakasını aşındırabileceği için çok tavsiye edilmez. Daha çok haftada 2 veya 3 defa yapılması yeterli olacaktır

Limonla dişleri beyazlatmak ve doğal bir görünüme sahip olmak mümkün.

Herkes bembeyaz dişlere bembeyaz gülümsemelere sahip olmak ister. Pek çok insan bunun için çok sayıda ürün kullanıyor fakat istenilen sonuçlara çoğu zaman ulaşılamıyor. Size önerimiz limon ve karbonat ile dişlerinizi beyazlatmayı mutlaka denemelisiniz.

Aklınızda bulunsun Bu yöntem hem ucuz hem de sağlıklı… DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar