Karbonatla Yüz Temizliği nasıl yapılır

Karbonatla Yüz Temizliği nasıl yapılır
Paylaş
 

Karbonatla Yüz Temizliği nasıl yapılır

Karbonatla Yüz Temizliği nasıl yapılır, Yüz bölgesi insanların  güzel görünmeleri için en önemli olan bir bölgedir. Yüzün kişilere güzel bir görünüm katmasından dolayıdır ki biz insanlar yüz bakımına çok önem gösteririz. Özellikle bayanlarda yüz temizliği çok önemsenir. Bayanlar estetik güzelliğe dikkat ettiklerinden dolayı yüzde oluşmakta olan lekeleri, sivilceleri gidermek için bazı doğal ilaçlar yada kimyasal olan ilaçlar kullanılırlar. Tabi bu sayede fayda sağlanır fakat yüz temizliğinin tamamı ile düzene kavuşturulması bayağı bir zaman alır. Karbonatla yüz temizliği önemli olan bir yöntem olarak bilinmektedir. Yüzde oluşmakta olan sivilceler, siyah noktalar ve yüzde oluşan bazı lekeler bizler için kesinlikle can sıkıcı bir etken olmuştur. Bizler bu lekelerin, sivilcelerin giderilmesi için çok çaba sarf ederiz ve bir sonuca ulaşmakta zorlanırız. Günümüzde bu lekelerin giderilmesinde ve bu oluşumların önlenmesinde teknoloji sayesinde birçok yöntem kullanılsa da, bu yöntemler kişilerce pek benimsenmez. Çünkü yüz temizliğinde uygulanacak olan bu yöntemler ciltte ilerleyen yaşlarda olumsuz olarak bazı belirtileri de beraberinde getirecektir.

Yüzde oluşan bazı lekeler için karbonatla oluşturulan maske tarifi:

1 tatlı kaşığı karbonat.

2 tatlı kaşığı yoğurt.

1 tatlı kaşığı saf zeytinyağı.

Birkaç damla taze limon suyu.
Hazırlanışı ise, bir kap içerisine hazır bulunan yoğurdu ve karbonatı koyarak iyice karıştıralım, sonrasında saf zeytinyağını ve limon suyunu da ekleyerek onları da karıştıralım. Karışımın kurumaması için çok bekletilmemelidir ve hemen yapılır yapılmaz yüz temizliği için cilde uygulanmalıdır. Bu karışımı elinizle yada bir materyalle yüzünüze sürerek iyice yedirin ve 20 dakika kadar yüzde beklettikten sonra kuruyacaktır ve kuruyan maskeyi yüzden ılık su ile yıkayarak çıkarabilirsiniz. Bu sayede yüzünüz lekelerden arınmış olacaktır. Bu uygulamayı haftada bir kaç kez uygulayabilirsiniz.

Yüzde oluşan kırışıklıklar için karbonat karışımı tarifi için kullanılan malzemeler:

1 tatlı kaşığı yaş maya, 1 tatlı kaşığı karbonat ve iki tatlı kaşığı su gerekmektedir. Bu tarifin hazırlanışı ise, cam bir kaba ilk önce karbonat ve yaş maya eklenir iyice karıştırılır. İyice karıştırılan karbonat ve yaş mayaya suyu da ekleyerek bir daha karıştırılması sağlanır. Karışım hazırdır, hazırlanan karışım yüz temizliği için yüze uygulanabilir. Yukarıda belirtilen tarif ile aynı şekilde yüze uygulanır ve uygulandıktan sonra 20 dakika bekletilir ve sonrasında ılık su ile yıkanması sağlanır. Bu şekilde düzenli olarak kullanılmasında yüzdeki kırışıklıklar giderilecektir.

Karbonatla yüz temizliği oldukça etkili bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Sizlerde evlerinizde kolaylıkla bu karışımları hazırlayarak yüz temizliğinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede yüz temizliği için fazla zaman kaybı ve bütçenizi zorlayacak kayıplar yaşamayacaksınız. Karbonatla yapılmakta olan yüz temizliği sayesinde kesin sonuçlara ulaşarak yüzünüzde güzel bir görünüme sahip olacaksınız. Etkili olan bu karışım yüzünüzde parlaklık, canlılık sağlayarak sizlere güzel görünmeniz için bir güzellik sağlayacaktır.

Hindistan cevizi yağı karbonat ile kırışıklık giderici krem yapımı

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar