Hindistan cevizi yağı karbonat ile kırışıklık giderici krem yapımı

Hindistan cevizi yağı karbonat ile kırışıklık giderici krem yapımı
Paylaş
 

Hindistan cevizi yağı karbonat ile kırışıklık giderici krem yapımı

Hindistan cevizi yağı karbonat ile kırışıklık giderici krem yapımı: Bir başka deyişke evdeki malzemeler ile yapacağınız doğal kırışıklık giderici krem 🙂

Daha genç ve parlak bir cilde sahip olmak ,sağlıklı ,gergin ve kırışıkların olmadığı bir  yüz hatlarına sahip olmak istiyorsanız yapmanız gereken 2 önemli şey vardır. Öncelikle dikkat etmeniz gereken günde en az 3 kere yüzünüzü yıkamak. ikincisi de aşağıda vereceğimiz karışım ile yüzünüze maske yapmak 🙂

Piyasada bir çok yüz temizleyici kimyasal ürün vardır. Bazıları yüzünüzü aşındırdığı gibi bazısı da istemsizce sivilce ve akne oluşumuna neden olarak canınızı sıkar. Ayrıca bu kimyasal temizleyiciler hücre yapısını bozduğu için cildinizin olduğundan çabuk deforme olmasına ve kırışıklıkların normalden fazla olmasına neden olur.

Vereceğimiz bu tarif cildi çok hassas olup krem kullanamayanlarda bile inanılmaz etkiler göstermiştir. Hem de bu mucize ev yapımı krem bütçenize de dost. 2 malzemeden oluşan kolayca edinebildiğiniz doğal yüz kremi Hindistan cevizi yağı karbonat ile yapılıyor.

Karbonat doğal olarak cildin PH değerini düzenler ve ciltte yenileme sağlar. Hindistan cevizi yağı ise cilt lekelerini geçirir antibakteriyel bir nemlendiricidir. Ayrıca içeriğindeki doğal enzimler sayesinde kırışıkları doldurarak cilde kadifemsi bir etki bırakır. Bu iki doğal madde sivilce ve aknelerin oluşturduğu kızarıklıkları giderdiği gibi çıkmasını da engeller ama asıl önemli etkisi kırışıklıkları ortadan kaldırıyor olması.

Şimdi gelelim Hindistan cevizi yağı karbonat ile kırışıklık giderici krem yapımına. 

Bir cam kaseye 2 çorba kaşığı kadar karbonat koyun ve üzerine yine 2 çorba kaşığı Hindistan cevizi yağı eklenir ve karıştırılır. Karışım mikrodalga fırında 30 saniye kadar bekletilir ve çıkartılır. Mikrodalgadaki sıcaklık ile Hindistan cevizi yağı eriyecek ve kabartma tozu ile tamamen karışacaktır. Akabinde oda sıcaklığında  krem karışımı tekrar katılaşacaktır.

Bu mucizevi krem karışımını haftada 3 kere en az 3 hafta uygulayın. Cildinizdeki kadifemsi etki ile daha parlak ve canlı olduğuna sizde şahit olacaksınız. Daha detaylı tarif için alttaki videomuza göz atabilirsiniz.

Muz aloe vera domates ile kırışıklık giderici krem yapımı

Zaman durmuyor ve siz her canlı gibi yaşlanmaya devam ediyorsunuz. Yaşınız ilerledikçe yüzünüzde ilk kırışıklıkları görmeye başladınız ve pek çoğunuz pahalı ve zararlı kimyasal kremlere para veriyorsunuz. Bu yazımızda kozmetik ürünlerin yerine doğal ve evde kendiniz yapabileceğiniz Muz aloe vera domates ile kırışıklık giderici krem yapımından bahsedeceğiz.  Muz aloe vera domates ile kırışıklık giderici krem yapımı HABERİNİN DEVAMI…

Bu haberi okuyanlar daha sonra alttaki haberi de okudu. Siz de okumak ister misiniz?

Cilt beyazlatan doğal epilasyon maskesi nasıl yapılır

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar