Göbek eritme yolları

Paylaş
 

Göbek eritme yolları nelerdir? Göbek eritmek için neler yapmalıyız? Göbek eritmek için hangi yolları takip etmeliyiz? İşte Göbek eritme yolları hakkında bilmek istediğiniz her şey bu yazıda…

Şüphesiz çoğu insan fazla kilolarından şikayetçidir. Bunun sebebi güzellik olarak görülse de aslında sağlık konusu daha önemlidir. Çünkü göbek bölgesindeki yağlanmalar kansere bile yol açabiliyor. Diğer ciddi hastalıklarında başlangıcı olabiliyor. O yüzden güzellik bir tarafa sağlık için göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmanız gerekir.

Göbek eritme yolları
Şekerden ve tatlandırılmış içeceklerden uzak durun! 
Şekerde bulunan fruktoz sadece karaciğer tarafından metabolize edilebilmektedir. Fazla şeker tükettiğimizde karaciğer hepsini yağa dönüştürmek zorunda kalır ve bu da karın bölgesinde yağlanmaya sebep olur. Aynı zamanda insülin direnci ve başka metabolik sorunlara yol açıyor. Şekerli içecek tükettiğimizde ise doymuyor ve çok fazla kalori alıyoruz. Araştırmalara göre şekerli içecekler obezite riskini artırıyor.

Neyi ne kadar yediğinizi takip edin
Diyet yapmak veya sağlıklı beslenmek istiyorsanız yediklerinizi not alın. Tükettiğiniz gıdaların kalorisini, protein, yağ ve karbonhidrat miktarlarını öğrenin, gerekirse yediklerinizi mutfak terazisinde tartın.

Daha fazla protein alın
Açlık krizlerini %60 azaltan protein metabolizmayı günde 80-100 kalori hızlandırır ve tok tutar. Bir araştırmaya göre protein ağırlıklı beslenmek karın bölgesindeki yağları azaltır.
Proteinin etkili olabilmesi için günlük aldığınız kalorilerin %25-30u proteinden gelmeli. Yumurta, deniz ürünleri, et, kümes hayvanları ve süt ürünlerini daha fazla tüketerek protein alımınızı artırın.

Karbonhidrat tüketimini azaltın
Göbek eritme yolları araştırmaya göre karbonhidratları azaltmak yağ kaybetmenin en etkili yollarından biridir. Karbonhidratları azalttığınızda iştahınız azalır ve kilo kaybedersiniz. Bunun yanında vücutta bulunan su ağırlığı hızla azalır.
Hızlı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız günlük karbonhidrat tüketiminizi 50 gramın altına düşürün.

Diyet lifi içeren gıdalar tüketin
Diyet lifi bitkilerde bulunan ve sindirilemeyen bir maddedir. Suda çözünür liflerden olan yapışkan lifler zayıflamaya yardımcı olur. Bu lifler suyla birleşip sindirim sistemine oturan kalın bir jel tabası haline gelir ve bu jel besinlerin sindirimini ve absorbe edilmesini yavaşlatıyor.Bu da uzun süre tokluk hissi veriyor. Daha fazla lif almanın en iyi yolu daha fazla meyve ve sebze tüketmektir.

Aerobik egzersiz ve spor yapın
Yürüyüş, koşu, yüzme, bisiklet gibi aerobik egzersizler karın bölgesindeki yağları eritmede etkilidir. Bir araştırmaya göre aerobik egzersiz kilo verdikten sonra göbek bölgesinin tekrar yağlanmasına engel olur.
Spor yapmak inflamasyonu azaltır, kan şekerini düşürür ve karın yağlarıyla bağlantılı olarak bütün metabolik dengesizlikleri azaltır. Kaynak: pembenar

 

 

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar