Bacaktaki varisleri yok etmek

Paylaş
 

Bacaklarınızda örümcek damarlar mı var? Bunlar mor veya kırmızımsı bir tonda dallanma şeklinde cildinizde beliren ufak kan damarlarıdır. Bunlar can sıkıcıdır ve bacaklarınızla hava atmak istediğinizde bir sorun teşkil ederler. Bazı insanlar ameliyata başvururlar, ancak örümcek damarları gidermek için bazı doğal tedaviler de vardır. Bu makalede Bacaktaki varisleri yok etmek nasıl olur onu anlatacağız.

Örümcek Damarların Ortaya Çıkmasını Önlemek

Bunlar ayak bileklerinde, baldırlarda ve kaslarda ortaya çıkar. Genel olarak, ortaya çıkışları üç unsura dayanır: kalıtım, kötü kan dolaşımı ve kötü hayat alışkanlıkları (kötü diyet, hareketsiz yaşam tarzı vs.). Bazı durumlarda öncevaris ve ardından örümcek damarların belirmesi olasıdır, ancak genelde ilk olarak örümcek damarlar ortaya çıkar. Bunların oluşumunu engellemek için gerekli önlemleri almakta yarar var. Bu nedenle aşağıda örümcek damarlarına karşı tedavileri okumanızı öneririz.

1. Bacaklarınız için Soğuk bir Banyo

bacak-banyosu

Bu özellikle sabahları çok etkilidir. Sabah kalkıp duş aldığınızda bacaklarınıza 5 dakika süresince soğuk su uygulayın. Hatta bir havluyu soğuk suya bandırıp bacaklarınızın etrafına da sarabilirsiniz. Bunun sonucunda örümcek damarlardan kaynaklanan iltihaplanmayı ortadan kaldırabilirsiniz ve bu aynı zamanda kan dolaşımınızıdüzene sokmanıza ve sabahları daha huzurlu bir şekilde uyanmanıza yardımcı olacaktır. Bunu her gün yapmanızı öneririz.

2. Antioksidanları Unutmayın

portakal-suyu

Artık sabahları bacaklarınıza soğuk banyo uygulamanız gerektiğini öğrendiniz. Peki ya her sabah bir bardak portakal suyu içmeye ne dersiniz? Bu mükemmel bir fikir.Antioksidanlar kan dolaşımınızı iyileştirmek, kanınıza oksijen sağlamak ve tonunuzu iyileştirmek için idealdir. Diyetinize limon, greyfurt, çilek, ahududu, domates, kivi, vs. eklemeyi ihmal etmeyin.

3. Ayaklarınız Yükseltilmiş Olarak Yatın

ayaklar

Ayaklarınızı bir miktar yükseltmek için altına bir minder yerleştirin. Bu kan dolaşımını arttıracaktır ve örümcek damarların ortaya çıkmasını önleyecektir.Selülit masajı nasıl yapılır haberi için tıklayın

4. Elma Sirkesi Tedavisi

Şaşırdınız mı? Elma sirkesi mükemmel bir losyon ve kas gevşeticidir. Bu kan dolaşımını tekrar canlandırır. Nasıl mı kullanmalısınız? Bu oldukça kolay. Bir bez parçası alın ve bunu elma sirkesine bandırın ve bunu örümcek damarların bulunduğu bölgelere uygulayın. Bezi 20 dakika kadar bacaklarınızda tutun. Bunu her gün tekrarlarsanız örümcek damarların ortaya çıkma ihtimalini azaltırsınız.Kilo Vermek ve Detoks için Elma Sirkesi haberi için tıklayın

5. Avokado ve Kuşburnu

Bu tek kelimeyle mükemmeldir. Bu tedavi özellikle ağda yaptığınız zamanlar için önerilir. Bu cildinizi rahatlatır ve aynı zamanda kan dolaşımınızı yeniden canlandırır ve kanınızın oksijen elde etmesini sağlar. Elbette piyasada bu elementlerin aynılarını içeren çok pahalı kremler var. Ancak aynı kalitede bir kremi siz kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Tek sıkıntı kuşburnu yağını temin etmek olabilir. Ancak bunu doğal ürünler satan dükkanlarda ve bazen eczanelerde bulabilirsiniz. Buavokado ile kombine edildiğinde örümcek damarları için idealdir. Bunu her ağda yapışınızda uygulamayı unutmayın.

Kremi Hazırlamak

Yarım avokadoya ve 10 damla kuşburnu yağına ihtiyacınız olacak. İlk olarak yarım avokadonun posasını çıkarın. Avokado çekirdeğine bağlı en yeşil kısma ihtiyacınız olacak, çünkü bunun şifa sağlayıcı özellikleri olduğu görülmüştür. Bunu bir tabağa koyun ve ardından 10 damla kuşburnu yağı katın. Bunun ardından da bir macun elde edecek şekilde bunları iyice karıştırın.

Hazır olduğunda bunu uygulaması çok kolaydır. Bunu örümcek damarların yer aldığı en sorunlu bölgelerinize sürün. Bunu yavaş bir şekilde, saat yönünün aksine dairesel hareketlerle aşağıdan yukarıya doğru uygulamanız önemlidir.Uyguladıktan sonra 15 dakika durmasına izin verin ki cildiniz kremi iyice emsin. Daha sonra kalanı soğuk suyla yıkayabilirsiniz. Bunun bacaklarınızı nasıl etkilediğini, onlara nasıl bakım sağladığını, onları nasıl nemlendirdiğini ve daha fazla örümcek damarın ortaya çıkışını nasıl engellediğini göreceksiniz.

Anahtar kelimeler:  Bacaktaki varisleri yok etmek, bacaklardaki kılcal damarlar nasıl tedavi edilir, selülit masajı, varislere doğal çözüm, varis tedavisi, varislere ne iyi gelir
loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar