Saç düzleştirici pratik yöntemler nelerdir

Saç düzleştirici pratik yöntemler nelerdir doğal saç bakımı
Paylaş
 

Saç düzleştirici pratik yöntemler nelerdir

Saç düzleştirici pratik yöntemler nelerdir: Düz saç trendi hiç bir zaman bitmiyor. Bununla birlikte saç düzleştirici ürünlere de rağbet artıyor. Fakat bu ürünlerin içlerindeki kimyasallar zamanla saçınızı cılız ve yağlı yapıyor.  Saç sağlığınız için bu ürünlerden vazgeçip doğal çözümlere yönelebilirsiniz. Mutfağınızda zaten bulunan birçok ürün ile saçınızı daha yumuşak, daha düz ve daha pürüzsüz yapabilirsiniz. Şimdi ev yapımı yöntemlerle saçınızı düzleştirirken güçlendirecek malzemelere bir göz atalım:

Hindistan Cevizi Sütü Ve Limon Suyu Karışımı:

Hindistan cevizini parçalarına ayırın ve içindeki sütü çıkarın. Hindistan cevizi sütü kalıcı saç düzleştirici özelliklere sahiptir. Eğer limon suyu eklerseniz daha iyi sonuçlar elde edeceksiniz. Elde ettiğiniz karışımı buzdolabında birkaç saat bekletin. Karışımın üzerinde kremsi, kaymak kıvamında bir tabaka oluşacaktır. Bu tabakayı saçınıza uygulayın ve sıcak bir havluyu başınıza sarın. Daha sonra en az 1 saat bekleyin ve saçınızı az bir şampuan ile yıkayın ve tamamen kurulayın. Saçınızın yumuşaklığını tekrar keşfedeceksiniz.

Süt Spreyi:

Saç düzleştirmek için süt inanılmaz kullanışlıdır. Sütü bir sprey şişesine dökün ve saçınızın her yerine spreyleyin. Yarım saat bekleyin ve saçınızın sütü emmesine izin verin. Daha sonra şampuanla saçınız yıkayın ve yeni saç görünümünüzü keşfedin.

Bal ve Süt:

Biraz süt alın ve bala ekleyerek macun yapın. Daha etkili sonuçlar elde etmek için, çilek ve muzları ezin ve karışıma ekleyin. Daha sonra saçınıza uygulayın. Kuruması zaman alacaktır bu yüzden 1.5 saat bekleyin ve daha sonra yıkayın.

6. Yumurtalı Zeytinyağı:

Zeytinyağı ve yumurtanın saç bakımının ayrılmaz 2 parçası olduğu bir gerçek. Fakat zeytinyağı ve yumurtanın beraber mucizeler yaratabileceğini pek fazla insan bilmiyor. 2 Yumurta kırın ve yetecek kadar zeytinyağı ekleyin daha sonra karıştırın. Karışımı saça uygulayın ve en az 1 saat bekleyince ve yumuşak bir şampuan ile saçınızı yıkayın.

Bütün bu doğal ürünleri kolayca elde edebilirsiniz fakat sabırlı olmanız gerekiyor.Yukarıdaki tedavilerden birini haftada en az 2 kere yapmanız gerekecek. Birkaç ay içerisinde saçınızda gözle görülebilir bir fark görebilirsiniz.

Nasıl yapıldığını öğrenmek için görsele basmanız ve adım adım tarifi uygulamak yeterli

Evde saç çıkartan şampuan nasıl yapılır : Saç büyümesini ve saç çıkmasını hızlandıran evde yapabileceğiniz şampuan için 3 adet malzemeye ihtiyacımız var. Saç dökülmesi sorunu erkekler ve kadınların sorunları arasında en yaygın olanlarından biridir. Sebepleri farklıdır, stres, gündelik yaşamda olan olumsuzluklar, şehir hayatı ve genetik ama temelde genetik ve stres ilk ikiyi oluşturur. DEVAMINI OKU

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar