2 haftada 9 kilo nasıl verilir

Paylaş
 

2 haftada 9 kilo nasıl verilir? Ünlü diyetisyen Dr. Herman Tarnower’ın hazırladı diyet 2 haftada 9 kilo nasıl verilir sorusunun cevabını veriyor. Dünyaca ünlü olan bu diyet programı bu aralar herkesin dilinde.

2-haftada-9-kilo-nasıl-verilir-1024x723

2 haftada 9 kilo nasıl verilir?

Program 14 gün uygulanıyor
Sağlığınızın her şeyden önce geldiğini ve bir beslenme uzmanına danışmadan herhangi bir diyete başlamamanız gerektiğini hatırlatarak başlayalım. Scarsdale Diyeti’nde kilo vermek için haftalar harcamanıza gerek kalmıyor. Yalnızca 14 günlük bir program uygulayarak sonrasındaki süreçte Dr. Herman Tarnower’ın önerdiği yüksek kalorili fakat yasakları olan diyet koruma planını uygulamanız gerekiyor.

Günde 500 gram
Scarsdale Diyeti’nde belirlenen yüzde 43 protein, yüzde 22 yağ ve yüzde 35 karbonhidrat miktarlarının amacı, tok tutmaya yönelik olmakla birlikte günlük kalori miktarının 1000’i geçmemesi. 14 günde 9- 10 kilo verdirmeye yönelik Scarsdale Diyeti gün içinde 500 g kaybetmenize olanak sağlıyor.

Günde en az 2 kilometre yürüyüş
Scarsdale Diyeti’ndeki düşük kalori ve karbonhidrat, sıvı kaybına neden olacağı gibi yağ dokusunda da incelmeler gerçekleştiriyor. Bu nedenle sürekli uygulanması önerilmiyor. 14 günde diyeti tamamladıktan sonra yine 14 gün kadar ara verip tekrar başlayabileceğiniz öngörülüyor. Önerilen yiyecek ve içeceklerin çeşitliliğinin fazla olmamasından yana sıkıntılar yaşanabilir. Ancak unutmayın ki bol bol sebze ve meyveye tabii ki hayır denmiyor. Dr. Herman Tarnower bu diyeti yaparken günde en az 2 kilometre yürüyüş ve tercihen düzenli egzersiz yapılması gerektiğine dikkat çekti.

2 haftada 9 kilo nasıl verilir?

Scarsdale Diyeti nasıl uygulanır

Sabah
1/2 adet greyfurt (yoksa mevsim meyveleri)
1 dilim kızarmış ekmek (bir şey sürmeden)
Kahve ya da çay (şekersiz, krema ya da süt ilavesi olmadan)

Öğle
Yağsız tavuk ya da hindi eti (ızgara ya da haşlanmış)
Söğüş domates
Kahve, çay veya diyet gazoz

Ara öğün
Domates (ızgara ya da haşlanmış)
Kahve, çay ya da diyet gazoz
İstediğiniz kadar havuç ve kereviz

Akşam
Herhangi bir deniz ürünü
Salata (bol yeşillik ve sebze içerebilir)
1 dilim kızarmış ekmek
1/2 adet greyfurt (yoksa mevsim meyveleri)
Kahve ya da çay

Anahtar kelimeler: 2 haftada 9 kilo nasıl verilir, diyet, kilo verme, zayıflama, Scarsdale, Scarsdale diyeti nasıl uygulanır, Scarsdale nedir

(www.kadinkahvesi.com)

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar