Kraliçenin geceleri su yatağında uyuyan hayvanları hangisidir?

Paylaş
 

Kraliçe 2. Elizabeth’in sahip olduğu bazılarının soyu kraliçe victoira dönemine uzanan sayıları 160 tan fazla olan ve geceleri su yatağında uyuyan hayvanlar hangisidir?

A) Köpek
B) İnek
C) Kuğu
D) At

Kraliçe 2. Elizabeth in hayvanları nelerdir?

İngiltere Kraliçesi, hakkında bilinen az gerçeklerden biri de uluslararası gelen sıra dışı hediyeleri. Hayvan sevgisiyle ün salan Kraliçe’ye gelen en olağandışı hediye, Kamerun’dan gelen Jumbo ismindeki 7 yaşında bir fil ve iki dev kaplumbağa. Kraliçe’nin hayatının anlatıldığı dizi The Cown’da hayvan sevgisi ön planda.

II. Elizabeth, 30’dan fazla corgiye – köpeğe sahip!

Kraliçenin welsh corgi isimli köpek cinsiyle tanışması, babası VI. George sayesinde olmuş. 1933 yılında eve Dookie isimli bir corgi ile gelen VI. George, kraliçenin bu köpek cinsine duyduğu sevginin bir nevi başlangıcı olmuş. Buna ek olarak, 1944 yılındaki doğum gününde kraliçeye Susan isimli bir corgi hediye edilmiş. Susan, II. Elizabeth’in sahip olduğu çoğu corginin atası olma unvanını taşıyor.

II. Elizabeth, 600’den fazla vakfın ve kuruluşun velinimeti!

İngiliz monarşisinin resmi web sitesine göre İngiltere Kraliçesi 600’den fazla vakfın ve kuruluşun en önemli destekçisidir. Kraliçenin en önem verdiği işlerinden biri de yaptığı girişimlerle bu kurumların gönüllü sayısını arttırmaktır.

II. Elizabeth’in Londra Hayvanat Bahçesi’ne bıraktığı hayvanlar

Bunların arasında; Brezilya’dan jaguarlar, Kanada’dan iki siyah domuz, Seyşeller’den iki dev kaplumbağa ve Kamerun’dan bir fil olması göze çarpıyor.

Kim milyoner olmak ister yarışmasında sorunun cevabı ise inek.

Kraliçe 2. Elizabeth’in sahip olduğu bazılarının soyu kraliçe victoir dönemine uzanan sayıları 160 tan fazla olan ve geceleri su yatağında uyuyan hayvanlar hangisidir? Kraliçe II. Elizabeth’in sahibi olduğu, bazılarının soyu Kraliçe Victoria dönemine uzanan, sayıları 160’tan fazla olan ve geceleri su yatağında uyuyan hayvanlar hangisidir?A)Köpek B)İnek C)Kuğu S)At

Doğru Cevap: B)İnek

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar