Facebook video arası reklam çıkmaya başladı

Facebook video arası reklam çıkmaya başladı
Paylaş
 

Facebook video arası reklam çıkmaya başladı

Facebook video arası reklam çıkmaya başladı : Facebook artık izlediğiniz videoların arasına reklam koymaya başladı, İnsanlar artık video araları reklam verebilecek ve reklamları yayınlanan  sayfalar da bundan para kazanabilecek.

Youtube gibi ek gelir elde etmek isteyenlerin yeni gelir kapısı olacak facebook video önü ve facebook video arası reklam sistemi henüz Türkiye’de yok fakat ön sıralardan yerimizi almak için size bu haberi yaptık. Facebook’ta izlediğiniz video arasına verilen reklam başlamadan önce altta bir uyarı geliyor. (Video reklamdan sonra devam edecek gibi bir uyarı)

Daha sonra ise reklam giriyor ve 7-8 saniye devam ediyor. Şimdilik süre bu kadar mı yoksa Youtube gibi reklamı atla seçeneği olacak mı süre artacak mı henüz bir birlimiz yok ama muhtemelen reklam politikası Youtube gibi olacaktır. Sonuçta Facebook’un sahibi Mark zorla reklam izletmez ve kendi ayağına sıkmaz bu kadar para kazanıyorken diye düşünüyoruz.

Bu videoyu çekmek bir kaç günümü aldı çünkü her zaman çıkmıyor reklamlar 🙂

Sonunda tekrar denk geldim ve videoyu çekebildim

Facebook video arası reklam çıkmaya başladı

Sonuç olarak gelişmeleri yakından takip etmeye devam edeceğiz. Tahminim 1 seneyi alacaktır sistemin ülkemizde stabil hale gelmesi. Öte yandan Yabancı menşeili facebook sayfalarında bu sistemin başlamış olması hepimiz açısından sevindirici ve olumlu gelişme olarak görülüyor.

Umarım sistem izleyiciyi bıktırmadan yayıncılara güzel gelir kapısı olur.

Bu da daha  önce konu ile ilgili yapılan bir habere örnek:

Yakın bir zaman önce Instagram’ın fotoğrafların arasına almaya başladığı video reklamlar şimdi de dünyanın en büyük sosyal ağında karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. The Wall Street Journal’ın haberinegöre, gün içinde Facebook yetkilileri tarafından duyurulacak olan yenilikle, kullanıcıların “haber kaynağı”nda kendiliğinden oynamaya başlayan video reklamlar görüntülenecek. Hem web üzerinde hem de mobil uygulamalarda görünecek olan video reklamlar 15 saniye civarında uzunluğa sahip olacak ve kullanıcılar üzerine tıklamadığı müddetçe sesi duyulmayacak. Değişikliğin bu haftanın sonu itibarıyla aktif olması bekleniyor.

Yayınlanacak reklamların ilk aşamada filmlerin kısa fragmanlarından oluşması bekleniyor. Sonrasında elbette ülkeden ülkeye değişiklik gösterecek reklamların karşımıza çıkacağını söylemek mümkün. Facebook’un bu girişiminin ardında da para yatıyor. Sosyal ağ, Amerikan televizyonlarının 66,4 milyar dolarlık reklam pastasından pay almak istiyor. Facebook, reklam verenlerden izlenme ya da tıklanma başına değil, kaç kullanıcının Facebook hesabında görüntülenmesine bağlı olarak para alıyor. Yavaş yüklenme sorunu nedeniyle eleştirilen video reklamların mobil şebekeler üzerinde soruna yol açmayacak şekilde optimize edilmesi bekleniyor.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar