Kışın tüketilmesi gereken besinler

Paylaş
 

Kışın yaklaşması ile birlikte grip, nezle ve bronşit gibi hastalıklara yakalanmak istemeyenler aktarlara akın ediyor. Bugünlerde aktarlar en fazla kış hastalıklarına iyi gelen zencefil, ıhlamur, havlucan, taran, papatya, ada çayı, nane, çörekotu ve keten tohumu satıyor.

Havaların soğumasıyla birlikte nezle, grip, bronşit ve astım gibi hastalıklarda artış gözleniyor. Kışın hastalıklarla boğuşmak istemeyenler ise alternatif tıp olarak bilinen şifalı bitkilere yöneliyor. Uzmanlar son günlerde grip, nezle, bronşit ve astım gibi hastalıklara iyi gelen şifalı bitkileri almak isteyenlerin sayısının iki katına çıktığına dikkat çekiyor. Diğer alanlardaki ekonomik durgunluğa rağmen aktarlar olarak hareketli günler yaşadıklarını dile getiren uzmanlar, normal günlerde kazandığını, havaların soğumasıyla birlikte günlük kazancının 2 katına çıktığını söylüyor. Bu aylarda en fazla, paket fiyatı 12 ile 24 TL arasında değişen zencefil, ıhlamur, nane, ada çayı ve papatya gibi kış hastalıklarına karşı etkili şifalı bitkiler sattıklarını kaydediyor. Vatandaşın özellikle yan etkisi bulunmadığı için şifalı bitkileri tercih ettiğini dile getiren uzmanlar,  bugüne kadar şifalı bitki kullanan hiçbir müşterisinden şikayet almadıkları anlatıyor.

İşte Kışın tüketilmesi gereken besinler ve faydaları

Nar Kabuğunun Faydaları

Bir çoğunuzun umursamadığı hatta çöpe attığı Nar Kabuğunun Faydaları sizi çok şaşırtacak. Bundan sonra çöpe atmadan önce iki kez düşünmelisiniz.

Narın insan sağlığına birçok faydası var ancak kabuğunun da oldukça faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Uzman Diyetisyen Merve Tığlı Çınar, nar kabuğunun faydalarını sıraladı ve nar kabuğunun nasıl kullanılması gerektiğini anlattı.

Nar Kabuğunun Faydaları

Araştırmalarla faydaları desteklenmiş ve her geçen gün yeni bir faydası bulunan ‘süper besinler’ olarak adlandırdığımız grubun bir bakıma en yeni üyesi nar kabuğu! Faydaları saymakla bitmeyen antioksidan zengini narın kabuğu da sağlığınız üzerinde oldukça etkili.
Nar kabuğunun faydaları arasında; kötü kolesterolü düşürmek, immun sistemi güçlendirmek ve birçok kanser türüne karşı koruyucu olması on plana çıkıyor. Nar kabuğunda bulunan ellagik asit antioksidan, anti-mutajen ve anti-kanser özelliklere sahiptir. Ellagik asit kansere neden olan moleküllere bağlanarak onları çok önemli bir oranda etkisizleştirmektedir. Haberin devamı için tıklayın

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar