Eklemlerdeki ağrılara dikkat

Paylaş
 

Eklemlerdeki ağrılara dikkat! Oldukça hassas yapılardan oluşan eklemlerde, bilhassa diz ve ayak bileklerinde meydana gelen ağrı ve şişlik durumlarında uzmanlar dikkat edilmesini söyledi. Uzmanlar bu tarz belirtiler de ”Ailesel Akdeniz Ateşi” (AAA) hastalığından şüphe edilmesi gerektiği belirtildi.

Eklemlerdeki ağrılara dikkat!
Prof. Dr. Sedat Kiraz, AA mikrofonlarına konuyla ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu ve AAA hastalığının Türkiye’de yüksek oranda görüldüğünü ifade etti.

Prof. Dr. Kiraz, açıklamalarının devamında ise hastalığın genetik olduğunu beirtilerinin ise 38-40 derece arasındaki ateş, karın zarı veya akciğer zarı iltihabı, karın ya da göğüs ağrısı olduğunu söyleyerek şunları ifade etti: “Eklemlerde özellikle diz ve ayak bileklerinde ağrı şişlik, Ailesel Akdeniz Ateşi hastalığının en belirgin özellikleri arasındadır. Özellikle egzersiz sonrası kas iltihabı ve ağrısı görülebilir”
”Hastalık yüzde 85 hastada 20 yaş öncesi başlar ve 40 yaş sonrası başlaması çok çok nadirdir. Tanı konulmaması halinde ya da düzenli ve etkin tedavi alamayan hastalarda böbrekler, karaciğer, kalp organlarda fonksiyon kaybı olabilir” diyen Kiraz, bu gibi durumlarda hastalarda böbrek yetmezliği geliştiğini ve diyaliz ihtiyacının meydana gelebileceğini belirtti.

Devamında ise “Düzenli ilaç tedavisi ile yüzde 65 oranında tam hastalık kontrolü elde edilebildiğini” vurgulayan Kiraz, bu şekilde yüzde 30 kısmi kontrol sağlandığını, yüzde 5 hastada ise tedaviden yanıt alınamadığını kaydetti. Kiraz,ayrıca ilaç tedavisinin ömür boyu olduğunu ifade ederek, gebelik ve süt verme dönemleri de dahil kesinlikle kesilmemesi gerektiği uyarısında bulundu.(kaynak:http://www.kadinkahvesi.com/eklemlerdeki-agrilara-dikkat/22065 )

Eklem Ağrısına Ne İyi Gelir – Eklem ağrılarına doğal çözüm

Sabahları parmak, bilek, kol ya da bacak eklemlerinizde şiddetli ağrılar ile uyanıyorsanız romatoid artrit (RA) hastalığına yani eklem iltihabına yakalanmış olabilirsiniz. Haberin devamı için tıklayın

Birbirine sürten iki kemiğin arasında hareketi kolaylaştıran kıkırdağın vücud savunması zayıfladığı durumlarda mikrop birikmesi sonuçu oluşur.Eklem iltihabına bitkisel çözüm haberini okumak için tıklayın

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar