Eklem iltihabına bitkisel çözüm

Paylaş
 

Eklem iltihabına bitkisel çözüm

Eklem iltihabı neden olur?

Birbirine sürten iki kemiğin arasında hareketi kolaylaştıran kıkırdağın vücud savunması zayıfladığı durumlarda mikrop birikmesi sonuçu oluşur.

Ülkemizde görülme oranı oldukça fazladır ve ağrılı bir hastalık olduğu için bir çok insanın canını sıkar. Görülme oranı fazla olduğu için sahtekarlar bu işe ticarete dökmüş durumda. Yılan zehiri kürü bakır takı , köpekbalığı kıkırdağı gibi sahte ve tehlikeli kürlere itibar edilmemelidir.

İşte 5 Eklem iltihabına bitkisel çözüm

sarımsak

Sarımsak: Eldeki ve parmaklardaki eklem ağrılarını hafifletmek için oldukça etkilidir. Vücuddaki bütün iltahaplar için doğal antibiyotik görevindeki sarımsak hem ağız yolu ile tüketilmek şartıyla hem de sarımsak suyunun ellere sürülerek masaj yapılmak şartı ile fayda görmek mümkündür. Burda dikkat edilmesi gereken kıstas sarımsak suyu oda sıcaklığında olmasıdır. Hızlı bir rahatlama için bu işlem gün içinde birkaç kez tekrarlanmalı.

kaya tuzu

Kaya tuzu: Bir diğer doğal tedavi yöntemi ise kaya tuzudur. İçerdiği magnezyum ile damar yollarında kanın pıhtılaşmasını engelleyerek iltahap oluşumunu azaltıcı etkisi vardır. Günlük olarak aldığınız kaya tuzunun yanında kaya tuzu ile ellerinizi ovuşturmak da çok etkili bir yöntemdir.

Bir avuç Kaya tuzunun içine ılık ardıç yağı ve rezene yağını karıştırın, Tuz eriyince ellerinize masaj yaparak sürün  , günde 15 dakika bu işlemi yapmanız 10 gün içinde etkisini gösterecektir.

Unutmayın ki kaya tuzu kas ağrısına ve kas kramplarına da çok faydalıdır.

patates

Patates: Patatesi ince dilimler halinde doğrayın ve su da bekletin. Daha sonra suda beklemiş patetesleri meyve suyu sıkacağında sıkın ve suyunu beklettiğiniz suya ekleyin.

Bu elde ettiğiniz suyu eklemlerinize ve ağrıyan yerlerinize duştan sonra sürün. Bir hafta içinde rahatladığınızı hissedeceksiniz.

zeytin yağı

Zeytin yağı: Yapılan araştırmalarda zeytin yağının  çok büyük bir artritik enflamasyon özelliğine sahip olduğu görülmüştür. COX-1 ve COX-2 enzimleri iltahapları önler. Eğer zeytin yağını yemeklerde kullanırsanız romatizmal ağrıların azalmasında doğrudan etkili olduğu anlaşılmıştır.

Zeytin yağını oda sıcaklığından biraz daha sıcak olacak şekilde ısıtın, lavanta yağı ile karıştırın ve masaj yapın.

Hint yağı: Hint yağının tıbbi iyileştirici gücü vardır. Bu yağ aynı zamanda anti alarjik ve anti-inflamatuar özellikler içeren risinoleik asit olarak bilinen bir bileşimden oluşur. Romatizmal ağrıların tedavisinde kullanılır bu asit. Hint yağını ağrıyan bölgelerinize sürün ve masaj yapın. Günde iki kere tekrar edin.

Eğer ağrınıza çabuk etki etmesini istiyorsanız portakal suyuna 2 damla hint yağı ekleyin ve kahvaltıda için.

hint yağı

Anahtar kelimeler: Eklem iltihabına bitkisel çözüm, eklem ağrısı, eklem iltahaplanmasına ne iyi gelir, eklem ağrılarına bitkisel çözüm, eklem iltahaplanmasına 5 bitkisel tedavi

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar