Ender Saraç diyeti nasıl yapılır

Paylaş
 

Ender Saraç diyeti nasıl yapılır

Bugüne kadar birçok kişiyi sağlıklı bir şekilde zayıflatan ender Saraç’ın hazırlamış olduğu bir çok diyet listesi görmüşsünüzdür. Ancak en son çıkardığı 3 günde 1 kilo verdiren salatalık diyeti şu anda en popüler olanı diyebiliriz. Eğer belirli bölgeden mesela göbek, basen, yada başka bölgenizden zayıflamak istiyorsanız ender saraç diyet listesi tam size göre. Eğer bölgesel olarak zayıflamak istiyorsanız mesela karın bölgesi diyet programını uygularken bunun yanında başka şeylerde yapmanız gerekecektir.Adım adım Ender Saraç diyeti nasıl yapılır anlatmaya başlayalım.

MEKİK HAREKETİ – Ender Saraç diyeti nasıl yapılır (adım 1)

 Dizlerimiz bitişik ve ayaklarımız birbirine paralel olacak şekilde tabanlarımız yeri gösterecek ellerimizle ya ensede gerilim olmadan yada isteğe göre göğsümüzde belimize çok dikkat ederek hızlı ve kesik bir şekilde karnımız acıyana kadar mekik çekiyoruz. Mesela şöyle bir program yapabilirsiniz setler halinde 4 * 15 =60 adet mekik çekebilirsiniz. Mekik çekmeye başlamadan önce kendinizi fazla zorlamayacak şekilde açma germe çalışması yaparak adalelerinizi ısıtmanızı öneririm. Bu hareket hem karnınızdaki kasları kuvvetlendirecek hemde kaslarınız çalıştığı için o bölgedeki yağlarınızın yakımını hızlandıracak.

SOPA ÇEVİRME HAREKETİ – Ender Saraç diyeti nasıl yapılır (adım 2)

 Sopayı ensemize koyuyoruz iki elimizi sopanın sağ ve sol ucuna bıraktıktan sonra gerilimsiz ve kontrollü bir şekilde ayaklarımızı da yere sağlam basarak kalçalardan yukarısını çevirmeye başlıyoruz.5 dakikada bu hareketi yapıyoruz. Ender saraç diyeti yapanların karın bölgesinden zayıflamak için uyguladıkları yöntemlerden biridir mekik ve sopa çevirme hareketi.

Ender saraç diyeti yorumları salatalık diyetinin 3 günde ortalama 1 ila 1,5 arası kilo verdirdiğini doğrular nitelikte. Salatalığın ödem söktürme özelliğine dikkat çeken ender saraç özellikle protein ve vitamin açısından da çok zengin bir bitki olduğunu söylüyor. Diyet programını uygularken salatalık ve kabağın çok tüketilmesi gerektiğinin de altını çiziyor. Salatalık diyetine devam etmek isteyenlerin 10 gün aradan sonra tekrar bu diyeti uygulayabileceğini belirtiyor. Kızartma olmayan az yağlı hayvansal ve bitkisel protein barındıran yeşil mercimek ve tavuk etinin beyaz kısımları, yumurtanın sadece akıyla hazırlamış omlet, ve bolca salatalık kabak tüketebilirsiniz. Bu diyetin amacı protein, salatalık ve kabaktır.

 1. GÜN

Sabah saat 08.00

1 bardak ılıtılmış bal ve limonlu su.

2 adet salatalık ve 2 adet yağsız dil peyniri.

Ara öğün 10.00

 2 adet salatalık 1 bardak bol sulu ayran.

Öğle 13.00

 1 kase yağsız light yoğurt üstüne 3 adet çok fazla haşlanmamış kabak ve 1 tatlı kaşığı zencefil.

Ara öğün 15.00

 3 adet ceviz içi 3 adet salatalık.

Ara öğün 17.00

 1 adet yeşil elma.

Akşam

 Zeytinyağıyla yapılmış 1 porsiyon kabak yemeği.

4 kaşık bulgur pilavı.

Gece

 2 adet salatalık

2. GÜN

Sabah 08.00

 1 bardak ılıtılmış bal ve limonlu su.

2 adet salatalık ve 2 adet yağsız dil peyniri.

Ara öğün 10.00

4 ila 5 adet çilek.

1 adet kivi.

Öğle 13.00

 Çok az yağlı kıymadan 1 porsiyon kabak yemeği.

Kızartılmış bir dilim tam tahıllı çavdar ekmeği.

Ara öğün 15.00

 2 adet ceviz içi

1 bardak az yağlı keçi sütü.

Akşam

 3 yumurtanın akından hazırlanmış tercihen yağsız yada az yağlı omlet.

2 ila 3 adet sivri biber.

2 ila 3 adet arası salatalık.

Gece

 2 adet salatalık

3. GÜN

 Sabah 08.00

 1 bardak ılık, ballı, limonlu su, 2 adet salatalık, 2 çorba kaşığı tuzsuz yada az tuzlu çökelek peyniri.

Ara öğün 10.00

 1 adet yeşil elma.

Öğle 13.00

 1 porsiyon zeytinyağlı kabak.

1 kase yeşil mercimek.

Ara öğün 15.00

 2 adet salatalık.

Ara öğün 17.00

 Ilıtılmış 1 bardak yağsız sütün içine zencefil ekleyip içiniz, yanında ekstradan 2 ceviz yiyebilirsiniz.

Akşam

 1 kase bol salatalıklı light yoğurtla yapılmış cacık.

3 adet yumurtanın akıyla yapılmış sivri biberli omlet.

Gece

 2 adet salatalık.

1 avuç içi kadar leblebi.

Ender Saraç’ın diyet programıyla alakalı birkaç uyarısı da var. Mümkün mertebe akşam yemeklerinin erken yenmesini öneriyor. Erken yemek yemenin kilo vermede çok önemli bir etken olduğunu söylüyor. Gece geç vakitlerde yenilen yemekler hazmı zorlaştıracağı için uyuduğunuzda size kilo olarak geri dönmektedir. Diyet süresince bol bol su içebilirsiniz ve günde 5 bardağı geçmeyecek şekilde yeşil çay ile rezene çayı tüketebilirsiniz. Diyetin yanında egzersiz yapabilirsiniz bu sizin daha hızlı kilo vermenizi ve kendinizi daha sağlıklı ve zinde hissetmenizi sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar