Sarımsak süt ile siyatik tedavisi nasıl yapılır

Paylaş
 

Sarımsak süt ile siyatik tedavisi nasıl yapılır : Siyatiği rahatlatmak için sarımsak sütü kullanmanın faydaları.

Sarımsak sütü, geleneksel tıpta önleyici ve iyileştirici özellikleriyle popüler olan doğal bir içecektir.

Birçok kültürde, bağırsak parazitleriyle savaşmak için kullanılır. Viral ve bakteriyel enfeksiyonlara karşı da kullanılmaktadır.

Bununla birlikte, son yıllarda, sarımsağın başka ilginç özelliklere sahip olduğu da saptanmıştır. Bu içecek, sinirsel ağrıları hafifletir, çünkü anti-inflamatuvar ve antioksidan olarak çalışır.

Bunun nedeni, sahip olduğu birçok bileşendir. Sarımsak sütü, sülfür bileşikleri ve temel besin maddeleri açısından zengindir

Mikroorganizma ile mücadelede doğal bir antibiyotik olarak da öne çıkar.

Bu faydalar, ağrının giderilmesinde çok önemli bir rol oynar, çünkü vücuda yardımcı olan bakterilerin dengesizliği iltihaplanma ile ilişkilidir.

Bu etkin Sarımsak süt ile siyatik tedavisi nasıl yapılır?

Sarımsak sütü, sarımsak dişlerini sütte pişirerek hazırlanır. Elde edilen içecek balla tatlandırılabilir. Fakat bu şekilde sarımsak tadından kurtulmak mümkün değildir.

Sütte bütün sarımsak dişlerini pişirmemelisiniz. Bu, özlerin süte akmasını önler.

Bu sebeple, dişler süte eklemeden önce ezilmeli veya doğranmalıdır.

Çoğu insan inek sütü kullanıyor. Bununla birlikte, vejetaryenler ile laktoz hassasiyeti olanlar için başka seçenekler de mevcuttur. Bu tarif ile pirinç, badem veya soya sütü de kullanabilirsiniz.

Malzemeler

  • 5 diş sarımsak
  • 1 bardak (250 ml) süt
  • 2 yemek kaşığı (50 g) bal (tercihe bağlı)

Talimatlar

  • Sarımsakları soyup dişleri ezin. Bunu sarımsak ezmek için kullandığınız malzemeler veya bir bıçakla yapabilirsiniz. İsterseniz, onları ince dilimler halinde kesebilirsiniz.
  • Ardından, sarımsağı seçtiğiniz süte ekleyin. Sütü düşük ısıda 15 dakika pişirin.
  • Karışımı pişirmek istemezseniz, bunun için de alternatifiniz var. Sarımsağı öğütün veya doğrayın ve en az iki saat boyunca sütte bekletin. Bu, sarımsağın bileşenlerini süt içinde bırakmasına izin verir.

Limon suyu ve sarımsak kürü

Nasıl içmeli?

  • Siyatiğe karşı güçlü etki yaratmak için günde bir bardak sarımsak sütü için. Eğer bunu tek seferde içemiyorsanız, bölün. Günde bir kaç porsiyon halinde tüketebilirsiniz.
  • Ağrı tamamen geçene kadar için.

Hızlı ve etkin bir iyileşme süreci için yapmanız gereken başka şeyler olduğunu da unutmayın. Günlük alışkanlıklarınızdan bazılarını değiştirmeniz, aşırı fiziksel bitkinliğin önüne geçmeniz gerekebilir.

Dinlenme, siyatik belirtilerini yatıştırmak için önemlidir. Öte yandan, düşük etkili faaliyetler ve aktiviteler yapmak da önemlidir. Bu, siyatiğin geri gelmesini önler.

Ayrıca duruşunuza da bir göz atmanız gerekiyor. Her zaman iyi ve sağlıklı bir duruşunuz olduğundan emin olun.

 

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar