Gastrit ve ülser için patates ve havuç suyu ile tedavi yöntemi

Paylaş
 

Gastrit ve ülser için patates ve havuç suyu ile tedavi yöntemi

Bugün ülser ve gastrit tedavisi için çok etkili bir çözüm anlatacağız. Bu tedavi yöntemi dedelerimiz tarafından eskiden beri kullanılır. Unutmamalısınız ki gastrit ve ülsere kötü beslenme alışkanlıkları neden oluyor. Tedaviden önce beslenme alışkanlıklarınız değiştirmek, işlenmiş gıdalardan kaçınmak en önemli yöntemdir. Ama bugün size anlatacağımız yöntem için  bir kilo patates bir kilo havuç ihtiyacımız olacak.

Yapmanız gereken şey çok basit, havuç ve patatesleri güzelce yıkadıktan sonra rende ile rendelemek. Fakat patatesi yıkadıktan sonra kabuklarını soyacağız ondan sonra rendeleyeceğiz. Havuçta bulunan A vitamini, beta katoten midenin iç yapısında oluşan bozulmaları onarmakta oldukça etkilidir. Elde ettiğimiz karışımı günde 3 öğün yemeklerden önce bir bardak içeceğiz.

Kalan karışımı buzdolabında  3 gün boyunca saklayabiliriz. Her seferinde karışımı baştan yapmak zorunda değilsiniz.

Gastrit ve ülser için patates ve havuç suyu ile tedavi yöntemi videosu altta yer almaktadır. İyi seyirler….

Alternatif Gastrit ve mide yanması doğal tedavi yöntemleri

1.Pirinç suyu

Bir litre suda, biraz pirinç kaynatıp soğumaya bırakın ve sonra karışımı süzün. Karışımı bir şişeye koyun. Gastrit semptomlarını gidermek için karışımı günde iki kez için. (1-2 çay bardağı)

2.Maydanoz suyu

Maydanoz midenizin mukoza tabakasını yatıştıran birçok anti-iltihap özelliğe sahip olduğundan, güçlü bir idrar söktürücü olarak bilinir. Bir çay yapmak için bir maydanoz demetini bir litre suya kaynatmanız yeterlidir. Sonra süzmeden önce çayı soğumaya bırakın. Gün boyunca bu çayı içmelisiniz.

3.Havuç ve kereviz suyu

Bu suyu elde etmek için, önce iki havuç ile birkaç kereviz sapı ve biraz su karıştırın. Mide yanmalarını gidermek için bu suyu için.

4.Elma ve papatya

Önce bir elmayı soyun, bir miktar papatya ile bir bardak suda kaynatın ve her sabah ve çok fazla ihtiyaç duyduğunuz anda rahatlama için bu karışımı için.

5.Zencefil ve armut

Gastrit ve mide ekşimesi belirtilerini hafifletmek için zencefil ve armut kullanarak bir çay yapın ve gün boyunca için. 1 adet armutu 2 çay kaşığı zencefil rendesiyle biraz kaynatın. 1-2 bardak içecek çıkacak kadar su ilave edin.

Mide Yanması mı Yoksa Ekşime mi anlamak için tıklatın

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar