WhatsApp’ta hesap yasaklama başladı

Paylaş
 

WhatsApp’ta hesap yasaklama başladı : Aşırıcılar, sapıklar, spam’ciler, yasadışı iş çevirenler artık geçici olarak değil komple engellenecek!

Hizmet şartlarında güncellemeye giden WhatsApp artık belirli ihlallerin yapılması halinde kullanıcıları tamamen yasaklıyor.

Bundan önce ihlali gerçekleştiren hesaplar geçici olarak telefon numarası üzerinden erişime kapatılırken, artık ihlalin niteliğine göre, belirli bir süre sonra yeniden aktif hale getiriyordu. Yeni sistemde ise dediğimiz gibi telefon numarası kalıcı olarak yasaklanıyor ve o numara üzerinden artık WhatsApp’ı kullanmıyoruz. Önceden bir uyarıda bulunmadan doğrudan engellenebileceğinin de altını çizelim.

”… telefon numaranızın artık hizmetimizi kullanma izni yoktur.”

şeklinde bir uyarıyla durumu bildiren WhatsApp, ihlal sebepleri olarak şunları belirtiyor:

  •  Reklam veya benzer türde ticari talepler göndermek.
  •  Spam veya istenmeyen mesajlar göndermek.
  •  Yasal olmayan, müstehcen, tehdit edici, taciz edici, nefret içeren, ırkçı veya etnik bakımdan hakaret içeren veya herhangi bir şekilde rahatsız edici veya uygun olmayan içerik (durum, profil resmi veya mesajlarda) bulundurmak.
  • Diğer kullanıcıları rahatsız etmek.
  •  Devamlı olarak kullanıcı kurallarını ihlal etmek.
  •  Otomatikleştirilmiş sistem veya yetkisiz / resmi olmayan uygulamaları WhatsApp üzerinden mesaj göndermek için kullanmak. Kaynak: Erdem Gükrer

WhatsApp’ın konuya ilişkin resmi bilgilendirmesine buradan erişebilirsiniz.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar