Herkesin düşebileceği bir hata

Paylaş
 

Herkesin düşebileceği bir hata! Bir çoğumuzun aklından bile geçmeyecek ufak bir unsur 3 aylık bebeğin hayatını kararttı.

Çin’de 3 aylık bir bebek, fotoğraf makinesinin flaşı yüzünden kör oldu. Uzmanlar, kısa mesafeden yüksek güçte ışığın bebeklerin gözlerine kalıcı hasar verebileceği uyarısında bulunuyor. Özellikle 4 yaşına kadar çocukların fotoğrafı çekilirken flaş kullanılmaması tavsiye ediliyor.

Çin Komünist Partisi’nin yayın organı Halkın Günlüğü’nün yer ve isim belirtmeden verdiği habere göre, fotoğraf makinesinin flaşının açık olduğunu unutan bir baba, 2.5 metre öteden oğlunun fotoğrafını çekmeye çalıştı.
Birden patlayan flaşla ağlayan bebeğin, kısa süre sonra görme sorunu yaşadığı anlaşıldı.Hastaneye götürülen bebeğin gözünün makulasında tedavisi mümkün olmayan hasar oluştuğu tespit edildi.Makula, gözde ışık ışınlarının toplandığı merkeze verilen ad.

Lütfen bu haberi paylaşıp bir çok yavrunun ömür boyu kör kalmasını engelleyelim. Kimsenin aklından bile geçmeyecek bu olayı sevdiklerimiz için paylaşalım. Bilgi paylaştıkça çoğalır.

Etiketler: Herkesin düşebileceği bir hata, bebek, fotğraf

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar