Gastrit ve mide yanması doğal tedavi yöntemi

Gastrit ve mide yanması doğal tedavi yöntemi
Paylaş
 

Gastrit ve mide yanması doğal tedavi yöntemi

Gastrit ve mide yanması doğal tedavi yöntemi : Midemiz sindirim sürecinin başıdır. Dolayısıyla ona çok iyi bakmalıyız. Mide zarırın hasar görmesiyle gastrit oluşur. Gastrit oluştuğu zaman, cildimizde küçük kırmızı lekelere neden olur ve bazen gerçekten sinir bozucu ve acılı olabilir.

Bu tür bir hastalık genellikle sağlıksız beslenme, stres veya alkol tüketiminden kaynaklanıyor olabilir, ayrıca madde bağımlılığı da buna neden olabilir. Bazı uzmanlara göre gastrit tedavi edilebilir, ancak genellikle verilen ilaçlar gerekli sonuçları sağlamaz ise bu tür doğal yöntemlere başvurabiliriz. Dolayısıyla, bu makalede size bu hastalığın hafifletilmesinde çok yararlı olabilecek bazı doğal ilaçları göstereceğiz.

1.Pirinç suyu

Bir litre suda, biraz pirinç kaynatıp soğumaya bırakın ve sonra karışımı süzün. Karışımı bir şişeye koyun. Gastrit semptomlarını gidermek için karışımı günde iki kez için. (1-2 çay bardağı)

2.Maydanoz suyu

Maydanoz midenizin mukoza tabakasını yatıştıran birçok anti-iltihap özelliğe sahip olduğundan, güçlü bir idrar söktürücü olarak bilinir. Bir çay yapmak için bir maydanoz demetini bir litre suya kaynatmanız yeterlidir. Sonra süzmeden önce çayı soğumaya bırakın. Gün boyunca bu çayı içmelisiniz.

3.Havuç ve kereviz suyu

Bu suyu elde etmek için, önce iki havuç ile birkaç kereviz sapı ve biraz su karıştırın. Mide yanmalarını gidermek için bu suyu için.

4.Elma ve papatya

Önce bir elmayı soyun, bir miktar papatya ile bir bardak suda kaynatın ve her sabah ve çok fazla ihtiyaç duyduğunuz anda rahatlama için bu karışımı için.

5.Zencefil ve armut

Gastrit ve mide ekşimesi belirtilerini hafifletmek için zencefil ve armut kullanarak bir çay yapın ve gün boyunca için. 1 adet armutu 2 çay kaşığı zencefil rendesiyle biraz kaynatın. 1-2 bardak içecek çıkacak kadar su ilave edin.

Brokoli kürü ile midenizdeki gizli düşmanı yok edin

Hepsi bu kadar. Mide sorunu yaşamıyorsanız bile aklınızın bir köşesinde bulunması gereken önemli bilgiler.

Lütfen bu önemli bilgileri paylaşalım herkes faydalansın.

Mide Yanması mı Yoksa Ekşime mi

 

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar