Yağ yakmak için Maydanoz kürü

Paylaş
 

Maydanoz kürü yağ yakmanıza yardımcı oluyor

Yağ yakmak için Maydanoz kürü son zamanların modası. Her sabah kahvaltıdan önce hazırlamış olduğunuz Maydanoz küründen içerseniz, yağ yakma oranınız hızla çoğalıyor…

Maydanoz-kürü-yağ-yakmanıza-yardımcı-oluyor

Yağ yakmak için Maydanoz kürü

Her sabah kürü için Yarım demet maydonuzu sapıyla beraber ortadan kırıp blendırın içine koyun. Bir adet tam limonun suyunu sıkıp üzerine yarım bardak su koyun. Elde ettiğiniz yeşil suyu her sabah kahvaltıdan 15 dakika önce için. Böylece gereksiz yağların yanması hızlanacak.

Not: Kür 15 gün ara vermeden yapılıyor ardından 5 gün ara verilip tekrar başlanıyor. Maydanozun hiç bilmediğiniz faydaları..!
Çorbalar, et yemekleri ve daha bir çok yemeği süslenmesinin haricinde içerdiği sayısız besin maddeleriyle sağlığa bir çok faydası vardır. Maydanoz çayı çeşitli sağlık sorunları için bir çare olarak kullanılmaktadır. Bu bitki şişkinlik, hazımsızlık ve adet bozukluklarını tedavi etmek için, Antik Yunan ve Ayurveda tıbbında kullanılmıştır. Özellikle yapraklar, kökler ve tohumlar olmak üzere bu bitkinin hemen hemen tüm parçaları tıbbi amaçlar için kullanılır. Ayrıca genellikle tıbbi amaçlı kullanılanın İtalyan maydanozu olduğu gözlenmiştir.

-Kalp damar sağlığına iyi gelen folat içerir. Folat homosisteini (yüksek düzeylerde kan damarlarına zarar verebilen tehlikeli bir molekül) zararsız moleküller haline dönüştürerek, felç ve kalp krizi riskini azaltmak için yararlıdır.

-Maydanoz düzenli tüketimi kan basıncını düşürmek için faydalıdır ve yüksek tansiyona bağlı olabilecek hastalıkların riskini azaltır.

-Cinsel fonksiyonların artırılması da maydanozun sağlık faydalarından biridir. Ayrıca adet sorunlarını tedavi etmek için bir bitkisel ilaç olarak yaygın bir şekilde kullanılır.

-Maydanozun en önemli faydalarından biri de sağlıklı böbrek fonksiyonlarını sağlamasıdır. Fazla su ve tuzun atılmasını sağlar. Bu bitki aynı zamanda mesanenin güçlendirilmesi ve böbrek taşlarının önlenmesi için iyidir.

-Damarlarındaki yapışkan kalıntıların erimesini sağladığı böylece kan damarlarının temizliği için iyi olduğu söyleniyor. Maydanoz aynı zamanda kan damarlarının esnekliğini sağlamak için de iyidir.

-Maydanozdaki yüksek C vitamini seviyeleri osteoartrit ve enflamatuar poliartrit gibi romatoid artrit çeşitlerinin oluşmasını engeller.

-Uygun hücre bölünmesinde folat önemli bir rol oynadığı için bu bitkinin tüketimi, tümörlerin önlenmesi için de yararlıdır. Özellikle kolon ve serviks kanserine neden olan anormal ve hızlı hücre bölünmesini önler. Maydanozda bulunan antioksidanlar ve flavonoidler de tümör ve kanserin gelişiminin önlenmesinde yararlıdır.

-Maydonoz içerdiği yüksek klorofil içeriği sayesinde nefesin tazelenmesini sağlar ve kötü ağız kokusunun önlenmesine yardımcı olur.

-Ayrıca sağırlık, kulak enfeksiyonları, çürükler, sindirim problemleri, kansızlık, ishal, safra taşı, gut, böcek ısırıkları, karaciğer tıkanıklığı, dişlerin güçlendirilmesini sağlar ve aynı zamanda kilo vermede çok etkilidir. Kurutulmuş hali bile çeşitli sağlık sorunlarını tedavi etmek için kullanılabilir. Kuru maydanoz özellikle mide-bağırsak bozukluklarını ve üriner sistem enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır. Tüm bu faydalarını düşündüğünüzde maydanoz mucize bir bitkidir. Artık sadece yemekleri süslemek için değil sağlığınız için de Maydanoztüketmeyi unutmayın!

Etiketler: Maydanoz kürü yağ yakmanıza yardımcı oluyor, sağlık, genel sağlık, maydanoz, kürü, Yağ yakmak için Maydanoz kürü, maydanozun faydaları, maydanoz kürü ile zayıflama, doğal zayıflama, maydanoz

Kaynak: kadinkahvesi

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar