Soya sütü faydası gögüs kanseri ve tiroid bezleri ilişkisi

Soya sütü faydası meme kanseri ve tiroid bezleri ilişkisi
Paylaş
 

Soya sütü faydası göğüs kanseri ve tiroid bezleri ilişkisi

Soya sütü faydası göğüs kanseri ve tiroid bezleri ilişkisi : Son zamanlarda insanların farklı ürünlere olan ilgisi dikkat çekmektedir. Bunlardan biri de soya sütüdür. Peki nedir bu soya sütü?

Soya sütü, soya fasülyesinden elde edilen gerçekten süt sayılmayan bir içecektir. Soya sütü besin değerleri bakımından inek sütüne yakın olduğu için ve yerine tercih edebileceğinden dolayı süt olarak adlandırılmaktadır. Sade soya sütü protein bakımından zengindir ve inek sütünden daha fazla lif içerir. B vitamini ve demir kaynağıdır.İnek sütüne göre daha fazla yağ içerir ancak bu yağ kötü kolesterol içermez. İnek sütüyle soya sütünün arasındaki bir diğer farkta; inek sütünde soya sütüne oranla 4 kat fazla kalsiyum bulunmaktadır. Bu yüzden soya sütü üreten markalar ürünlerine genellikle kalsiyum eklemektedir. Ancak eklenen kalsiyumun içerisinde doğal olarak bulunan kalsiyum kadar etki göstermediği yapılan çalışmalarda tespit edilmiştir. Soya sütünün tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden biri laktoz intoleransı olan kişilerde alternatif ürün olmasıdır. Ayrıca vejetaryen ve veganların kullanabileceği mükemmel bir bitkisel alternatiftir.

Soya Sütünün Faydaları Nelerdir?

Kadınlarda göğüş kanseri riskini azaltır. Doğal olarak laktozsuz ve glutensiz olduğu için kolay sindirilir. İyi protein kaynağıdır. Kadınlarda menopoz sonrasında meydana gelen semptonların azalmasında etkilidir. Düzenli olarak tüketildiğinde göbek bölgesindeki yağlanmanın azaldığı gözlemlenmiştir. %100 bitki bazlıdır. LDL kolesterolün düşmesine yardımcı olur.

Soya Sütünün Zararları Nelerdir?

Günde 25 gr soya proteini tüketmek erkeklerdeki hormon dengesini bozabilir. Bu nedenle dikkatli tüketilmelidir. Osteoporoza sebep olur. Vitamin ve mineral eksiklikleri görülür. Tiroid problemine yol açar.

Özetlemek gerekirse son zamanlarda moda olan soya sütünün iyi geldiği hastalıklar da var fakat kullanıldığında ilerlemesini tetikleyen hastalıklar da var. Kullanmadan önce doktora sormakta fayda var. Göğüs kanseri riskini azaltırken, tiroid bezlerinin çalışmasını kötü etkileyebiliyor.

Kanser Hücrelerini 42 Günde Öldüren Reçete

Tiroid Belirtisi ve Doğal Tedavi Yöntemi

Tiroid Belirtisi ve Doğal Tedavi Yöntemi : Tiroid bezi, boynun alt ön kısmında bulunan bir endokrin bezdir.  Kan içine salınan tiroit hormonları vücuttaki her dokuya taşınır. Tiroid hormonu, vücudun enerjiyi kullanmasına, sıcak kalmasına ve beyin, kalp kasları ve diğer organların düzgün çalışmasını sağlar. DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar