Topuk çatlaklarına doğal çözüm

Paylaş
 

Topuk çatlaklarına doğal çözüm. Bir çok insanın rahatsız olduğu bir konudur. Özellikle sürekli olarak ayakta duran insanlar için topuk çatlakları inanılmaz derecede acı verir. Peki bunun çözümü ne? Çözümü rahatlıkla evinizde hazırlayabileceğiniz doğal karışım ile çatlaklara son verebilirsiniz…

Topuk çatlaklarına doğal çözüm

Topuk çatlaklarına doğal çözüm

Topuk çatlaklarına doğal çözüm

Topuklardaki çatlaklar çoğu kişi için çok büyük bir sorun teşkil eder. Topuk çatlakları, vücudun yeteri kadar suya sahip olmadığını yani su eksikliğinin bir göstergesidir. Rahatsız edici bir problemdir. Görüntü olarak estetik açıdan da sıkıntılı bir durumdur.

izlere önereceğimiz doğal karışım topuk çatlaklarının dermanı olacak mahiyettedir. Bu karışım ile mucizevi bir fark meydana gelecek ve topuklarınız ipeksi, yumuşacık ve harika bir görüntüye kavuşacaktır. Karışımı dikkatlice okuyunuz..

Topuk çatlaklarına doğal çözüm tedavisi
Malzemeler
-Bir avuç pirinç tanesi
-2 yemek kaşığı bal
-2 yemek kaşığı zeytinyağı
-1 çorba kaşığı sirke

Yapılışı
Tüm malzemeleri karıştırın. Bir kaç dakika masaj yaparak karışımı topuğunuza uygulayın. Daha sonra ılık su ile durulayın. Duruladıktan sonra temiz havlu ile kurulamanız daha iyi olur.

Diğer bir yöntem
Bal mumu kremini 2 ila 3 dakika arasında masaj yaparak topuğunuza iyice yedirin. Sonra topuklarınızı streç film ile sarın ve üzerine çorap giyin. 30 dakika bu şekilde bekletin. Çorapları çıkarttığınızda farkı göreceksiniz.

Topuk çatlaklarına doğal çözüm – Karbonat tedavisi

İlk olarak ılık olan 2 litre suyu uygun büyüklükte bir kaba boşaltın ve ardından içine 1 tatlı kaşığı karbonatı tepeleme olarak ekleyin. Eklediğiniz karbonatın suda dağılması yaklaşık 10 dakika kadar sürmektedir. Bu işlem zarfında ayağınızı suya koymayın! 10 dakika bekledikten sonra her iki ayağınızı da su içerisine katın ve 20 ile 30 dakika arasında suda bekletin.

20-30 dakikalık zaman zarfında kısmen karbonatın topuklarınıza ya da mantar olan bölgelere biraz kısım acı hissi verebilmektedir. Bu acı esnasında ayağınızı sudan çıkarmayın ve tedaviye devam edin. 20 ile 30 dakikalık zaman tamamlandıktan hemen sonra da hemen ayağınızı temiz, pamuklu bir havlu ile kurulayın ve çorap giyin!

Bunu 10 gün boyunca devamlı olarak uyguladığınız takdirde mantar ve topuk çatlaklarından tamamen kurtulabilirsiniz! Sabah ve akşam iki seans olarak uygulamak önerilmektedir ancak buna zamanınız dar ise yalnızca geceden geceye; 15 gün süresince uygulamak da büyük ölçü de yarar görmenizi sağlayacaktır.

Etiketler: Topuk çatlaklarına doğal çözüm, pirinç, bal, ayak bakımı, cilt bakımı, doğal karışım, topuk çatlağı, ayak nasır, ayak bakım kremi, doğal çatlak tedavisi, çatlaklara ne iyi gelir, topuk çatlağı doğal tedavi, topuk çatlağı karbonat, topuk çatlağı bitkisel tedavi, karbonat ile ayak nasırı tedavisi

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar