Kulaklarınızı pamukla temizlemek zararlı mı

Paylaş
 

Kulaklarınızı pamukla temizlemek zararlı mı: Doktorlar kulaklarınızı temizleme çubuğu ile kulak temizlemenin kesinlikle zararlı olduğunu, aksine kulağı tıkadığını ve zarar verdiğini söylüyor. Doktorlar bunu söyleye dursun Amerikalı doktor kulak temizlemenin en sağlıklı yolunu bulduğunu açıkladı.

Ünlü Dr David Gill amerikalı çocuk doktoru kulak temizlemenin en zararsız ve doğal yolunu şöyle anlatıyor:

Pamuk çöpü ile ya da pamukçuk ile kulak temizlemek artık kalkmalıdır Çünkü siz kulağınızı başka bir cisim ile dışarıdan  içeriye iterek sağa sola çekiştirerek zorla temizliyorsunuz. Oysa kulak tıpkı vücudumuz gibi terledikçe nasıl sıvı dışarı atıyorsa aynı mantıkla dışarıya pislikleri atmaktadır. Sadece bizden beklentisi bunu kolaylaştırmaktır.

Kulakları doğal ve zararsız yolla temizleme yöntemi :

Bir parça pamuğa oda sıcaklığında beklemiş badem yağı damlatın (5-6 damla) ve kulağınızın deliğine yaklaştırıp elinizle sıkın, pamukta birikmiş badem yağı böylece kulağınızın girişine damlayacaktır. Daha sonra da tıpkı yüzerken kulağınıza su kaçtığında içten dışa doğru suyun çıkması için hafifçe kafanızı yana yatırıp zıplıyorsanız aynen bu şekilde zıplayın ve hafifçe elinizle vurun.

Bu işlemi 4-5 kere tekrar edin ve kulağınızı silerek yatın. Aynı işlemi haftada 1 kere 7 gün tekrarlayın. Kulağınızda biriken kirler zamanla yumuşayacak ve gece uyurken dışarı çıkacaktır.

Doktor David bu yöntem işe yaramazsa sirke ve tıbbi alkol ile yarı yarıya karıştırıp yıkamak gerekir fakat bunu evde kendi başınıza yapmamalısınız. Uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Bu bilgiyi lütfen faydalı buluyorsanız paylaşarak daha fazla insana ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Kulak ağrısı için doğal yöntemler ile kulak ağrısını gidermek için tıklayın

Kulak ağrısı için çoraba tuz koyma yöntemi

Kulak ağrısı için çoraba tuz koyma yöntemi okumak için tıklayın

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar