Güzel kokmak isterken kansere davetiye çıkarmayın

Paylaş
 

Güzel kokmak isterken kansere davetiye çıkarmayın! Uluslararası Kanser Ajansı Kadınlarda meme kanser insidansının bir önceki tahminlere göre %20, meme kanserinden ölümlerin ise %14 arttığını belirtmiştir. Meme kanseri kadın kanserleri içinde en fazla görülen ve en fazla ölüme neden olan kanserdir. Dünya genelinde oran ise her 4 kadından birine meme kanseri hastalığı gözlemlenmiştir.

koltuk-altı-beyazlatma

Güzel kokmak isterken kansere davetiye çıkarmayın!

Terletmeyen deodorant kullandığınız müddetçe kanser riskinizi daha fazla yükseltiğinizi biliyor musunuz? Koltuk altlarında lenfleriniz var, vücut buradan temizlenir ve vücut terleyerek toksinleri atar. Yani bir nevi şöyle düşünebiliriz. Misal olarak evinizde bulunan çöpleri gün içerisinde atmaz bekletirseniz koku yapmaya başlar. Bu pisliği bir günden daha fazla bekletirseniz evde durulmaz hale gelir. Hastalık ve mikrop saçmaya başlar. Bir de çöpü dökme kapısını kapatırsanız, evde biriken çöp sizi ölüme kadar götürür. Vücuttan toksinlerin çıkmasını engellemekte buna benzer. Araştırmalara göre Göğüs kanseri en çok göğsün üst /dış tarafında başlıyor. Otopsilerde tümörler kesilerek araştırma yapılmış ve içinden bütün toksit maddeler çıkmıştır.

Güzel kokmak isterken kansere davetiye çıkarmayın;
Tubitak yayınlarına göre kişisel bakım ürünlerinde bulunan kimyasal maddelerin 884’ü zehirli. Ayrıca 146’sı tümöre, 218’i üreme bozukluklarına, 314’ü biyolojik mutasyona, 376’sı deri ve göz tahrişine neden oluyor.

Fransa’daki bağımsız bir enstitünün yaptığı araştırmaya göre, deodoranlarda yüzde 36 sinda bir endokrin bozucu var. Yani kadının hormon dengesi ve beraberindeki birçok mekanizma bu madde yüzünden zarar görüyor.
Bu kimyasallar iç salgı bezlerini oluşturan sistemi etkileyerek hormon dengesini bozuyor. Az miktardaki dozu bile, özellikle meme ve prostat kanserlerinin artmasına ve kısırlığa yol açabiliyor.

Evsel ve kozmetik ürünlerde kullanılan kimyasalların bir kısmı, anne karnındaki bebeğin de hem psikolojik hem fizyolojik gelişimini etkileyebiliyor. Ayrıca, kısırlık ve sakat doğumlarda çok etkili.

Türkiye’de her yıl 300 bin kişi kansere yakalandığı ve her yıl 100 bin kişinin kanserden öldüğü , kanserin büyük bir süratle arttığı bir gerçek. Kanserden korunmak için günlük hayatımızda kullandığımız kimyasallar yerine doğal ürünlere dönmek lazım.

Ter kokusunu engellemek için vücudumuzun toksit maddeleri atma sürecini tıkayarak kansere davetiye çıkarabilirsiniz. (kaynak: www.kadinkahvesi.com)

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar