Mide yanması ve gastrit için doğal tedavi

Mide yanması ve gastrit için doğal tedavi, gastrit tedavisi, mide yanması, ülser, mide yanmasına ne iyi gelir, mide ekşimesine ne iyi gelir
Paylaş
 

Mide yanması ve gastrit için doğal tedavi

Mide yanması ve gastrit için doğal tedavi : Gastrit, mideyi saran zarın ve yemek borusunun iltihaplanmasıdır. Bu iltihaplanma çeşitli sebeplerden dolayı oluşabilir. Bunlardan bazıları; stres, enfeksiyon, ilaçlar, alkol kullanımı, alerji, radyasyon ve zehirlenmedir.

Gastrit şikayeti olanlarda yaygın olarak görülen semptomlar şunlardır:

Karın ağrısı
Mide bulantısı
İshal
Kusma
İştahsızlık

Bu makalede, bu sindirim sorunlarını doğal çözümlerle uygun şekilde hafifletmenize yardımcı olacağız.

Bazı Önemli Değişiklikler Yapmalısınız

Gastrit sorunlarını etkili bir şekilde tedavi edebilmek için, hayatınızda ve tabi ki beslenme tarzınızda bazı önemli değişiklikler yapmanız gerekir. İlk yapmanız gereken şey, en azından mideniz iyice iyileşene kadar süt ve süt ürünleri tüketimini durdurmaktır.

Ayrıca bol bol su içmelisiniz (genellikle gün içinde en az 8 bardak su tüketilmesi tavsiye edilir) ve daha fazla E vitamini almalısınız. Mide bulantısı ve kusmayı durdurmak içinse, çiğ ananas ve papaya çekirdeği yiyebilirsiniz.

Sık sık ve az az yemek yenmesi tavsiye edildiği için, yiyeceğiniz şeyleri gün içine nasıl yayacağınızı iyice planlamalısınız. Büyük porsiyonlardan daima uzak durmalısınız çünkü bu, can sıkıcı semptomları arttırarak sorunu daha da kötüleştirebilir. Asitli yiyecekler, kızartmalar, yağlı ve baharatlı yiyecekler ve alkollü içecekler tüketmemeli ya da en azından daha az tüketmelisiniz.

Eğer size rahatsızlık veren gastritin sebebi kansızlıkla ilgili sorunlarsa, yapabileceğiniz en iyi şey demir bakımından zengin gıdalar tüketmektir. Böylece ilk önce sorunun sebebi, daha sonra da gastrit tedavi edilmiş olur. Gastritin sebebi stres ise, strese yol açan durumların daha iyi üstesinden gelmeyi öğrenmeye çalışmalısınız.

Gastrit ve mide yanması doğal tedavi yöntemi

Gastrit için Doğal Çözümler

Gastritin semptomlarını hafifletmeye yardımcı olan doğal çözümler arasında, çok etkili birçok seçeneğimiz var. Bunlardan biri meyan kökü. Bu bitki sindirim sisteminin iyileşmesini sağlar ve mide ülserini tedavi eder. Bu bitki ile tedavi uygulamanın en etkili yolu, yemek yemeden bir buçuk saat önce 300-600 mg meyan kökü yemektir.

Mide bulantısı, kusma, gaz, mide ağrısı gibi semptomları azaltmak için enginar yemelisiniz. Diğer bir önemli seçenek ise zencefildir. Zencefil, iltihaplanmayı azaltmanın yanı sıra, gastritten dolayı oluşmuş olabilecek ülseri de tedavi eder.

Zencefilin diğer bir önemli özelliği, antibakteriyel olduğu için mide bulantısını büyük ölçüde azaltması ve yağ yakımını hızlandırmaya yardımcı olmasıdır, yani gastrit semptomlarını hafifletmede çok büyük bir yardımcıdır.

Gastritiniz helikobakter pilori bakterisinden kaynaklanıyorsa, altın mühür bitkisinin en iyi seçenek olduğunu bilmelisiniz çünkü bu bitki iltihaplanmayı gidermenin yanı sıra ülseri de iyileştirir.

Çok faydalı olabilecek bir diğer doğal çözüm, nane bitkisinden elde edilen mentoldür. Sindirime yardımcı olur, ülseri iyileştirir ve gastritin sinir bozucu semptomlarıyla sık sık karşılaşanlar için çok faydalıdır.

Gördüğünüz gibi sağlığınızı büyük ölçüde iyileştirebilecek, evinizdeki malzemelerle uygulayabileceğiniz birçok tedavi seçeneği mevcut.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar