Sıcak suyun şaşırtan faydaları

Paylaş
 

Sıcak suyun şaşırtan faydaları. Bu aylarda biraz garip gelebilir ama sıcak suyun faydalarını okuyunca eminin çok seveceksiniz. Vücudunuza verdiği faydalar sayesinde kendinizi gayet rahat hissedeceksiniz…

Sıcak suyun faydaları sivilceden tutunda kilo vermenize kadar bir sürü faydası var. Biraz ilginç gelebilir ama bunların hepsi gerçek

İşte Sıcak suyun şaşırtan faydaları 

Sivilceler ve siyah noktaların önlenmesi
Sıcak su vücudunuzu derinlemesine temizler ve sivilce oluşumunun ana sebeplerini ortadan kaldırır.

Burnun ve boğazın temizlenme
Soğuk algınlıkları, öksürük ve boğaz ağrısı için sıcaksu içme etkili ve doğal bir yöntemdir. Balgamı çözer ve vücuttan atılmasını kolaylaştırır.

Kas gevşetici
Suyun ısısının karın kaslarının üzerinde yatıştırıcı ve dindirici etkisi vardır ki bu nihayetinde kasılmaları ve spazmları azaltmaya yardımcı olabilir.

Kilo verme
Metabolizmanızı hızlandırmak ve yağ dokusunun parçalanmasına da yardımcı olmak için sabahları güe bir bardak limonlu sıcak su içerek başlayın!

Detoks
Sıcak su içtiğinizde vücut sıcaklığınız yükselmeye başlar bu da terlemenize sebep olur. Bu olmasını istediğimiz bir şeydir çünkü toksinlerin vücudumuzdan atılmasına yardımcı olur.

Erken yaşlanmanın önüne geçmek
Toksinler sizi daha hızlı yaşlandırır. Sıcak su içmek elastikliği azalmış ve serbest radikallerin aşındırdığı deri hücrelerinin kendilerini yenilemesine yardımcı olur böylece cildiniz daha genç ve yumuşak görünür.

Kepeğin önlenmesi
Sıcak su saç derinizi nemlendireceği için, derinin kurumasının ve kepek oluşumunun önüne geçer.
Daha fazla kan dolaşımı ve daha sağlıklı bir sinir sistemi

Sindirim
Sıcak su özellikle sindirim için çok faydalıdır. Çalışmalar yemek sırasında veya yemeklerden sonra soğuk su içilmesinin alınan gıdalardaki yağı sertleştirdiğini ortaya koymuştur. Sıcak su yemeklerden sonra yaşanan hazımsızlık sorunlarına da iyi gelir.

Sıcak su içmenin bir başka önemli faydası ise kaslarınızın ve sinir sisteminizin düzgün çalışması için önemli olan kan dolaşımını arttırmasıdır. Ayrıca etrafındaki yağ birikintilerini parçalayarak sinir sisteminizin daha sağlıklı işlemesine yardımcı olur.

Sağlıklı ve canlı saçlar
Sıcak su içmek ayrıca yumuşak ve parlak saçlara sahip olmak için de idealdir. Saç köklerindeki sinir uçlarına enerji verir ve bunları aktif hale getirir.

Etiketler: Sıcak suyun şaşırtan faydaları, zayıflama, sivilce, sağlık, genel sağlık

Kaynak: pembenar

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar