Açlık otu faydaları

Paylaş
 

Açlık otu faydaları

Açlık otu nedir? Açlık otu faydaları nelerdir? Halk arasındaki adı aşrık otu olarak da bilinen açlık otunun faydaları şaşırtıyor. Özellikle sindirim sistemini hızlı çalıştırdığı için zayıflama konusunda yardımcı oluyor.

Açlık-otu-faydaları-nelerdir

Açlık otu faydaları nelerdir?
Kilo sorunu tüm dünyada bir çok kişinin problemi haline gelmiştir. Zayıflamak için bir çok yol deneyip zayıflayamayan insanlar artık şifalı bitkilerin zayıflamada en mucizevi sonuçlar verdiklerini görüyorlar.
Açlık otu diğer ismiyle devegözü veya halk arasında aşrık otu olarak da bilinen bu ot zayıflamada en etkili sonuçları veren bir bitki. Afrika kökenli olan bu bitkinin en önemli özelliği bağırsakları çalıştırarak normale göre daha fazla tuvalete çıkmayı sağlamasıdır.

Açlık otunun tüketimde 2 yöntemi bulunmaktadır.

Malzemeler
-10-12 yaprak açlık otu
-1 cezve su

Kullanışı:

Her iki yöntemde de açlık otuyla hazırlayacağınız çay yatmadan önce ve 12 saat sonra tüketilmesi gerekmektedir. İlk uygulayacağınız yöntemde 10-12 yaprak açlık otu ve bir cezve su 1-2 dakika kaynatılarak içilir. İkinci uygulamasında ise yine 1 cezve suyun içine aynı miktar açlık otu konularak 5-6 dakika bekletilir ve sonra tüketilebilir.

Açlık-otu-faydaları

Açlık otu faydaları nelerdir?
-Vücutta oluşan yağları çözer ve yeniden oluşmasını engeller
-Tokluk hissi vererek kilo vermede yardımcıdır.
-Mide rahatsızlıklarına iyi gelir.
-Metabolizmayı hızlandırması sebebiyle kabızlık sorununu ortadan kaldırır. Açlık otu doğal müshil olarak da bilinen bir bitkidir.
-Tansiyonu düzenleyici etkisi vardır özellikle yüksek tansiyonu olan hastalara önerilmektedir.
-Böbrek kumu döken hastalar için dökmeyi kolaylaştırıcı bir bitkidir.
-Bağırsak parazitlerini önleyici etkisi vardır.

Anahtar kelimeler:Açlık otu faydaları, Açlık otu faydaları nelerdir, Açlık otu nedir,açlık otu nasıl kullanılır,zayıflatan açlık otu

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar