3 Ayda Tiroid Tedavisi nasıl yapılır

3 Ayda Tiroid Tedavisi nasıl yapılır
Paylaş
 

3 Ayda Tiroid Tedavisi nasıl yapılır

3 Ayda Tiroid Tedavisi nasıl yapılır : Tiroid bezi ile ilgili sorunlar yaygın olarak görülür ve bazı insanlar böyle bir sorunla yaşadıklarının bile farkında değiller.
Tiroid, metabolizma ve enerjiden sorumlu olan bezdir ve her vücut hücresinin tiroid hormonu için reseptörleri bulunduğundan sistemin karmaşıklığında hayati bir mekanizmadır.

Tiroid bezi sorunları düzenli egzersiz, uygun diyet, dinlenme ve azalmış stres ile tedavi edilebilir.

Tiroidimizi doğal olarak iyileştirmenin yollarını sunacağız

  1. Bu vitaminler genel sağlık ve tiroid hormonları için son derece önemlidir, çünkü A vitamini, D ve K2 tüketimini arttırın. Son araştırmalara göre, bu vitaminlerin eksikliği tiroid problemlerine neden olabilir.
  2. Deniz Ürünleri: Balıklar (özellikle tuzlu su balıkları) iyot bakımından oldukça zengindir ve iyot kaynağı olarak tüketilebilirsiniz.
  3. Gluten kaçının – Gluten bazı insanlarda otoimmün bir yanıtla sonuçlanabilir ve otoimmün bir yaygın tiroid hastalığı olan Hashimoto tiroitine yol açtığı düşünülmektedir.
  4. Her gün bir bardak suya bir tutam deniz tuzu atıp içelim.
  5. Özellikle tiroid problemi travma, şiddetli depresyon, çok rahatsız edici haberler veya sürekli stres altındaysanız  yoga, meditasyon, spor gibi aktiviteler yapın.
  6. Fıstık ezmesi ve fıstık tüketmemelisiniz, çünkü goitrojenler içeriyorlar

Bu tavsiyelere uyulup 3 ay hiç ara verilmeden aşağıdaki kür yapılacak.

İbrahim Saraçoğlu’ndan tiroidi 3 ayda bitiren dere otu kürü:


Dereotu kürünün uygulanışı:
 Sabah, öğle ve akşam aç karnına, öğünlerden 15 dakika önce 1 yemek kaşığı dolusu taze yeşil dereotu bir kaç kere çiğnendikten sonra 2-3 yudum su ile yutulacaktır. Bu küre hiç ara verilmeden 3 ay devam edilir..

3 ay içinde bakın o tiroid nasıl yok olacak.

Daha fazla insana fayda sağlamak için lütfen paylaşalım.

Tiroid bezlerini düzenleyen kızılcık suyu tarifi için görsele tıklayın

Tiroid bezlerini düzenleyen kızılcık suyu tarifi için görsele tıklayın

Hamilelikte tiroit düşüklüğü ve yüksekliği

Gebelikte tiroid hormon düzeyleri: Gebelikte östrojen hormonunun artmasından dolayı TBG (tiroid bağlayıcı globulin) artar ve bu nedenle bağlı T4 düzeyi artar. Bu nedenle gebeliğin bütün aylarında total T4 düzeyinin artması normaldir. Ancak serbest T4 (sT4, fT4) düzeyinin artması normal kabul edilemez. Aynı durumlar total T3 ve serbest T3 (sT3, fT3) için de geçerlidir.
TSH düzeyi de gebelikte normal sınrılar içerisinde olmalıdır ancak ilk üç ayda yüksek B-HCG hormonu TSH benzeri etki gösterdiği için TSH hormonunun azalmasına ve normalin altında ölçülmesine neden olabilir. Daha sonrasında normal seviyede olması gerekir.

Gebelikte tiroid bezi fonksiyonlarını değerlendirmek için en önemli hormonal parametre sT4 ve TSH ‘dır. Her gebelikte ilk muayenede bu hormonlar değerlendirilmelidir. (Sadece TSH tarama için yeterlidir.) Mümkünse gebelikten önce hamileliğe hazırlık döneminde değerlendirilmesi en doğrusudur.

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar