Cilt beyazlatma yöntemi

Paylaş
 

Evde Doğal Yöntemlerle Cilt Beyazlatma yöntemi : 

Cilt beyazlatmanın 4 doğal yolu

  • 1-Yoğurt

    Yoğurt, içerisinde cilde iyi gelen besin maddelerine sahip, süt ürünüdür. Ayrıca içerisinde beyazlatma özelliğine sahip laktik asidi barındırır. Aşağıdaki yoğurt ile cilt beyazlatma tarifi tüm cilt tipleri için uygundur:

  • Tarif– Yoğurt maskesini cildinize hafifçe yedirin. Birkaç dakika bekletin ve ardından çeşme suyu ile durulayın. Bunu günlük olarak yapabilirsiniz.
    – Alternatif olarak, bir ölçek yoğurt ve yarım ölçek balı karıştırıp yüz ve boyun bölgenize sürebilirsiniz. 10-15 dakika kurumaya bırakın ve ardından bol su ile durulayın.  Bu maske cilt tonunu açar.
    – Ayrıca resimli anlatımdaki gibi evde limon suyu, yulaf ezmesi ve yoğurt ile cilt maskenizi hazırlayabilirsiniz. Bu maske cildi besler ve nemli tutar.

2-Nohut Unu

Nohut tozu(unu) cilt beyazlatmayı arzulayanların tercih edebileceği zengin bileşenlere sahip bir gıda. İçerisinde çeşitli besleyici madde barındıran nohut unu cildi sağlıklı tutar. Aşağıdaki tarifi iki günde bir cildinize uygulayın. Bu karışım ciltteki yağı atar ve cildin nem dengesini korur.

Tarif– Bir miktar nohut unu ile gül suyunu karıştırın.
Yüzünüze, elinize ve bacaklarınıza uygulayabilirsiniz.
Maske kuruyana kadar bekletin.
Normal sıcaklıktaki su ile durulayın.

3-Limon

Asidik yapıya sahip olan limon, doğal cilt beyazlatma ve barındırdığı yüksek orandaki C vitamini ile yeni hücre gelişimini hızlandırma özelliklerine sahiptir. Ayrıca limonda bulunan antioksidanlar cilde yararlıdır.

Tarif – 3 yemek kaşığı limon suyu ve bir yemek kaşığı zerdaçalı karıştırın. Cildinize uygulayın. Yarım saat bekleyin. Suyla durulayın. Günlük olarak uygulanabilir.
Tarif– Bir yemek kaşığı limon suyu, süt ve bal karışımını da yüzünüze uygulayabilirsiniz. 15 – 20 dakika bekletin. Durulayın. Günaşırı uygulayabilirsiniz.

4-Salatalık

Salatalık cildi besler ve parlak cilt tonuna sahip olmanızı sağlar. Tüm cilt tipleri için uygundur.
Tarif– Birer yemek kaşığı salatalık suyu ve limon suyunu karıştırın. Yüzünüze uygulayın. 15-20 dakika, kuruyuncaya dek bekletin. Suyla durulayın. Günlük uygulanabilir.

loading...
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar