Bel bölgesindeki yağları yakmaya yardımcı besinler

Paylaş
 

Bel bölgesindeki yağları yakmaya yardımcı besinler ile en zorlu bölgedeki yağlardan kurtulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken yazımızı dikkatli bir şekilde okumanız.

gobek-eritme

Kuşkusuz yağ yakmanın en zor bölgelerinden bir tanesi de göbek bölgesidir. Bu bölge için ayrıca egzersiz yapmanız gereke bilir. Daha güzel ve kıvrımlı vücuda sahip olmak için biraz çaba göstermemiz gerekiyor. Ama sonunda sağlıklı ve alımlı bir vücuda sahip olacağınızı da unutmayın..

Bel bölgesindeki yağları yakmaya yardımcı besinler

1. Yumurta
Yumurtanın beyazı protein açısından zengindir ve karnı tok tutarak acıkmayı geciktirir. Aynı zamanda da büyük bir idrar söktürücüdür.

2. Yeşil çay ve biberiye
Ortalama bir insanın günlük kalori ihtiyacı 2000’dir. Bazen çok daha fazla kalori aldığımız da olabiliyor. Bunlardan kurtulmak içinse biberiye ve yeşil çay ideal. Günde 2 bardak biberiye çayı 100 kalori yaktırırken, yeşil çay 150 kalori yaktırıyor.

3. Baklagiller
Göbek yağlarından kurtulmanın baş anahtarıdır. Yağ oranları çok düşüktür. Protein, lif ve potasyum deposu oldukları için geç acıktırır ve sindirimi kolaylaştırırlar.

4. Muz
En sevilen meyveler arasındaki muz diyetlerin de vazgeçilmezidir. Tok tutar. Ayrıca potasyum ve protein açısından zengindir. 20 tane muz günlük kalori miktarına eştir. Ancak sadece muz diyeti yapmak isteyenler için küçük bir uyarı: Kabızlık!

5. Üzüm
Tatlı kriziniz geldiğinde çikolatadan önce başvuracağınız alternatif tek adres üzüm olmalı. Zira kendisi en sağlıklı çözümlerden birisidir ve zayıflamaya yarımcı olur.

6. Egzersiz
“Sadece göbeğimden kilo alıyorum” diye hayıflananlardansanız olaya bir de iyi açıdan bakın. Çünkü biraz azimle sadece göbeğinizi çalıştırarak kısa sürede ondan kurtulabilirsiniz.

7. Karpuz
Herkesin bildiği gibi karpuzun yüzde 90’dan fazlası sudur. Karnı tok tuttuğu için yaz aylarında sadece karpuzla bile öğün geçirilir. Potasyum açısından zengindir ve sindirimi kolaylaştırarak zayıflamaya yardımcı olur.

8. Limon suyu
Göbek yağlarını eritmenin en basit yollarından biri de limon suyudur. Bir bardak suya, yarım limon suyu sıkmak zayıflamanıza yardımcı olur. Ayrıca yapacağınız egzersizle de yağların yakılmasını yüzde 30 kadar arttırabilirsiniz.

9. Zeytinyağı
İçindeki omega yağ asitleri kalori yakmaya yardımcı olur. Salatalara günde bir yemek kaşığı zeytin yağı koyarak kilo vermenizi kolaylaştırabilirsiniz.

10. Kereviz
Tadı çok sevilmese de kilo vermede kereviz kürleri oldukça meşhurdur. Pişirmek yerine çiğ olarak salatalarda kullanılması daha faydalıdır.

11. Hindistan cevizi yağı:
Vücudunuza masaj yaparak kullanabileceğiniz Hindistan cevizi yağını salatalarınıza da ekleyebilirsiniz.
(kaynak: www.kadinkahvesi.com)

Etiketler: Bel bölgesindeki yağları yakmaya yardımcı besinler, zayıflama, sağlık, genel sağlık, göbek eritme

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar