Ananas diyeti ile 5 günde 3 kilo verin

Paylaş
 

Ananasın faydaları

Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan ananas yüksek besin değeri ile en faydalı meyveler arasında yer alıyor. C vitamini bakımından en zengin meyvelerden biri olan ananas bu özelliği ile cilt, saç ve tırnak sağlığının korunmasından çeşitli hastalıklara karşı vücudun direncinin artırılmasına kadar pek çok noktada etkili bir meyve. Ananasın bir diğer önemli özelliği ise sadece bu meyvede bulunan bazı enzimlerin sindirimi kolaylaştırarak yağ yakılmasını hızlandırması. Bu nedenle kilo vermek için oluşturulan pek çok diyet listesinde ananası görebilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak besin lifi bakımından zengin ananas kabızlık başta olmak üzere çeşitli sindirim sorunlarına karşı tüketilmesi önerilen meyveler arasında ilk sıralarda geliyor.

ananas

5  Günlük Ananas Diyet Planı ( Ananas diyeti ile 5 günde 3 kilo verin )

Kahvaltı : 2-3 dilim ananas, 1 bardak az yağlı yoğurt, yulaf ezmesi

Ara öğün: 1 bardak ananas suyu, tost(çavdar ekmeğinden), 1 haşlanmış yumurta

Öğle yemeği : Seçtiğiniz sebze ile hazırlanan basit bir çorba, ızgara balık veya tavuk

Ara öğün : 1 bardak ananas suyu, 1 su bardağı miktarınca az yağlı yoğurt.

Akşam yemeği : Tavuk ve ananas salatası

Gün içinde şekersiz yeşil çay ve limonsuyu içebilirsiniz . . .

Diyet boyunca günde 2 bardak bitki çayı içmesi tavsiye edilir.

Diyetin uygulama süresi 5 gündür. Ay içersinde 2-3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Fazla Ananasın Bir Zararı Var mı?

Yüksek oranda suda çözünen besin lifi içerdiğinden aşırı tüketimi ishale neden olabilir. Çok fazla ananas yemek dudak ve dilde hassasiyet oluşmasına yol açabilir. Bu hassasiyet şişlik ve kaşıntı ile birlikte görülüyorsa ananas alerjisi belirtisi olabilir. Olgunlaşmamış ananas yemek oldukça tehlikelidir, şiddetli ishal ve kusmaya neden olabilir. Ananas antibiyotik, antidepresan, kan inceltici ilaçlarla etkileşime geçebilir. Bu ilaçları kullanıyorsanız olası yan etkiler hakkında doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz.

Anahtar kelimeler: Ananas diyeti ile 5 günde 3 kilo verin, ananasın faydası, ananas neye iyi gelir, ananas diyeti, ananasın zararları, zayıflama, diyet, ananas ile kilo verme

Kaynak: www.kadinkahvesi.com

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar